Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

5 видів кімнатних рослин, які очищають повітря

Практично в кожній сучасній квартирі повітря наповнене летючими сполуками, які виділяються меблями, технікою та матеріалами обробки. Це формальдегіди, ксилол, бензол, хлороформ, аміак, ацетон і ін. Ви можете запитати, а до чого тут кімнатні рослини?

На щастя, щоб провести очищення повітря в приміщенні від різних отруйних речовин, не потрібно купувати дорогий очисник повітря з безліччю складних функцій. Зробити квартиру абсолютно безпечною допоможуть звичайні домашні квіти.

Вчені з’ясували, що в деяких «зелених вихованців» є особливі уміння очищати повітря від тих чи інших домішок. Вони здатні не просто адаптуватися до навколишнього середовища, але і змінювати його. Листя рослин поглинають шкідливі сполуки, які вступаючи в реакцію з клітинами домашніх квітів, окислюються і втрачають активність. Після цього коренева система наших «зелених друзів» виводить всі отрути в грунт, а мікроорганізми, які живуть у грунті, відразу ж переробляють токсини, повністю або частково нейтралізуючи їх.

Ось найкорисніші кімнатні рослини, які можна розділити на 5 видів по їх здатності ефективно очищати навколишнє середовище.

Пилососи

філодендрон

Для позбавлення від пилу, фахівці рекомендують завести вдома філодендрон лазячий, хлорофітум або столітник. Вчені стверджують, що якщо листя цих домашніх квітів регулярно протирати вологою губкою, повітря на 40% очиститься від пилу. Зробити роботу цих рослин більш ефективною допоможуть і часті обприскування, оскільки вологі листя здатні поглинати ще більше забруднень.

Біологічні фільтри

корисна кімнатна рослина

Якщо в будинку є курці, повітря приміщення напевно наповнено аміаком, бензолом, бутаном, нікотином, синильною кислотою, хромом, нікелем, миш’яком та іншими сполуками, що містяться в тютюновому димі. Видалити їх допоможуть: драконове дерево, плющ, кипарис, бегонія, кротон, дряква, рапіс, шефлера, кімнатний виноград і хлорофітум.

Нейтралізатори небезпечних речовин

фікус домашній

Практично всі сучасні оздоблювальні матеріали виділяють формальдегід – найнебезпечнішу речовину. Знизити силу його впливу здатні такі рослини, як антур, столітник, азалія, калатея, драконове дерево, гербера, різдвяна зірка, папороть, спатифіллум, щучий хвіст, орхідея, традесканція, фікус і хлорофітум.

Побутова техніка, різні склеювальні матеріали і герметики активно виділяють такі речовини, як бензол, аміак, толуолом і т.д. Від цих сполук вас позбавлять аглаонема, рапіс, ліріопе мускарі, хризантема, епіпремнум, спатифіллум, щучий хвіст, хедера, драконове дерево, шефлера, фінік, нобілі, гусманія і орхідея. Особливо такими рослинами рекомендується обзавестися господарям квартир і офісів, розташованих на першому поверсі.

Природні зволожувачі

фіалка домашня

Багато «зелених вихованців» мають здатність підвищувати вологість повітря в приміщенні і збагачувати його киснем. До них можна віднести фіалку, папороть, герань і монстеру.

Знищувачі хвороботворних бактерій

диффенбахія домашня

Є також рослини, які виділяють фітонциди – речовини, що пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій. Це бегонія, герань, туя, лимонне дерево. А щучий хвіст, розмарин, пеларгонія, шавлія, лаванда, м’ята, лавр благородний, псевдолавр, мирт звичайний і дифенбахія успішно борються з деякими видами інфекцій.

Серед всіх «зелених друзів» можна виділити 10 найбільш корисних кімнатних рослин, що відрізняються найбільш високою здатністю очищати повітря. Це спатифіллум, хризантема, щучий хвіст, драцена Marginata, гербера Джеймсон, фікус Бенджаміна, хедера, аглаонема скромна і хамедорея.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/irysy-dyvovyzhni-kvity-na-vashij-klumbi.html, де ми розповідали про дивовижні квіти – іриси. Можливо ця інформація теж буде вам цікава.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, як вирощувати фіалки в домашніх умовах. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.