Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

6 основних причин здуття живота

Здуттям живота жінок не здивуєш. Багато хто з нас іноді, прокинувшись вранці, виявляють, що їхній живіт ні з того ні з сього роздувся і начебто став на 3 кілограми важчим. Це явище вченими до кінця не вивчено, але деякі факти щодо причин здуття живота у них все ж таки є.

Чому здувається живіт?

Фахівці стверджують, що з короткочасним здуттям живота (відчуттям внутрішньочеревного тиску або переповненням) стикається переважна більшість людей незалежно від статі. Найчастіше це явище викликане харчовою необачністю, що призводить до утворення великої кількості газів. Але бувають і інші, більш серйозні причини, такі як запалення внутрішніх органів, накопичення рідини в організмі і навіть пухлини. Отже, що ж найчастіше призводить до здуття живота?

здуття живота у жінки

1. Гормональні зміни

Та частина черевної області, де відчувається здуття живота, містить основні органи, такі як шлунок, кишечник, надниркові залози, жовчний міхур, печінку, нирки і сечовий міхур, які є і у чоловіків і у жінок. Але, представниці прекрасної статі до всього іншого мають ще й додаткові репродуктивні органи, такі як матка, яєчники і маткові труби, які зазнаючи циклічних змін, можуть викликати дискомфорт у нижній частині живота. І відбувається це в результаті коливання рівня жіночих гормонів (естрогену і прогестерону), які часто є причиною затримки рідини по всьому тілу. Такий гормональний дисбаланс призводить не тільки до здуття живота, а й до порушення менструального циклу.

2. Дієти та неправильний спосіб життя

Якщо ви відчуваєте дискомфорт в животі, який не пов’язаний з жіночим циклом, значить настав час звернути увагу на свій раціон. Наприклад, такі продукти як квасоля, броколі, брюссельська і цвітна капуста не тільки містять вітаміни В і С, а й є класичними причинами утворення газів і здуття живота. Існують і інші харчові винуватці здуття – це жирна їжа, зерна, яблука, персики, груші, салат, цибуля, газовані напої, а також цукрозамінники: сорбіт, маніт і ксиліт.

Непереносимість лактози є ще однією харчовою причиною вищеописаного дискомфортного стану. Крім того, здуття живота може виникати в результаті неправильного способу життя, а саме переїдання, недостатньої фізичної активності та зловживання алкоголем.

дівчина переїдає

3. Синдром подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника – це рецидивні болі в животі або дискомфорт, який виникає у зв’язку зі зміною дефекації і триває не менше трьох місяців. Якщо у вас синдром роздратованого кишечника, то, швидше за все, ви знайомі з трьома супутніми симптомами цього захворювання: запором, діареєю і здуттям живота. До речі, хронічний запор сам по собі може провокувати здуття. Ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/8-prychyn-hronichnogo-zaporu-yaki-legko-usunuty.html, де ми розповідали про 8 причин хронічного запору, які легко усунути. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

4. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Це захворювання кишечника – результат надлишкового бактеріального росту та інших кишкових порушень, які часто є однією з причин здуття живота.

5. Деякі ліки

Здуття – це поширений побічний ефект деяких ліків, що допомагають позбутися запору. Зазвичай, лікарські препарати подібного типу включають в себе такі компоненти, як екстракт подорожника, висівки, Metamucil, Citrucel, MiraLAX і стимулюючі проносні Ex-Лакса та Senokot.

6. Серйозні захворювання

Деякі серйозні хвороби, такі як рак яєчників, целіакія, демпінг-синдром, панкреатит, асцит та інші кишкові пухлини є провокаторами метеоризму, який і стає причиною здуття живота.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А в якості бонусу пропонуємо дізнатися, як уникнути здуття живота, яке часто провокують певні види фруктів. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: