Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

7 порад, як зробити дитяче читання цікавішим

Незважаючи на те, що читання є важливим елементом дошкільної та шкільної програм, вдома теж потрібно читати з дітьми. Але далеко не всім малюкам подобається таке нудне домашнє проведення часу, і далеко не всі батьки знають, як зацікавити дитину читанням.

Як прищепити дитині любов до читання?

Пропонуємо, скористатися нашими порадами та зробити дитяче читання більш цікавим.

мама-читає-доньці-книгу

1. Вигадуйте нову тему щомісяця

Якщо у вас є діти різного віку, запропонуйте їм придумати нову тему для читання на найближчий місяць. А потім нехай кожен з них обере в бібліотеці вподобану книгу з даної тематики.

2. Зробіть міні читальний зал

Створіть комфортну зону, де зможе читати вся сім’я. Нехай це буде затишне місце з безліччю м’яких подушок і гарним освітленням.

3. Встановіть час для дитячого читання

Встановіть певний час для щоденного дитячого або спільного читання. Для більшості сімей кращим часом для таких цілей вважається післяобідній час, але ви можете дотримуватися свого графіка.

4. Читайте з ентузіазмом

Якщо у вас є маленькі діти, які ще не знають, як складати букви в слова, тоді батькам потрібно читати казки вголос. Намагайтеся робити це з ентузіазмом, озвучуючи персонажів різними голосами. Це допоможе не тільки зацікавити, але й розважити малюків і, таким чином, зробити дитяче читання набагато цікавішим.

хлопчик-читає-книжку-вголос

5. Читайте по черзі

Якщо ваші дітлахи вже вміють читати, можна вибрати цікаву книжку, розташуватися всією сім’єю у зручному місці і читати по сторінці або абзацу з книги, передаючи її один одному. Цей спосіб гарний ще і тим, що надає відчуття єднання всіх членів сім’ї.

6. Обговорюйте прочитане

Якщо ви займаєтесь вихованням підлітків, спільне читання може вже не відповідати загальним інтересам, але це не означає, що потрібно його припинити. Навіть якщо ви читаєте різні книги, знаходження при цьому в загальній кімнаті дуже важливо для дітей. Після кожного такого читання обов’язково розповідайте один одному про прочитане та обговорюйте теми, які розкриваються в книгах.

7. Заохочуйте дитяче читання

Незалежно від віку, читання є дуже важливим для дітей. Вони звичайно цього ще не розуміють, тому обов’язково заохочуйте їх до читання, надаючи невеликі стимули для подальшого поглиблення в літературний світ. Коли ваша дитина закінчує читати чергову книгу, нагороджуйте її невеликим подаруночком. Це може бути якась цікава розвиваюча ігра, красива закладка або сумочка для книг, все, що порадує дитину і дасть зрозуміти, що вона – молодець.

 

Залишити відповідь