Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

7 поширених приводів для сімейних сварок

Всі люди мріють про ідеальні стосунки, абсолютну гармонію та справжню взаємну любов. Проте ще нікому не вдавалося уникнути конфліктних ситуацій в сім’ї. Погодьтеся, сварки з близькою людиною не тільки засмучують, але й завдають серйозної шкоди вашій сімейній ідилії. Але може не все так сумно, як здається?

Сімейні сварки є частиною будь-яких здорових відносин. Так-так, саме здорових. Коли кожен з вас відстоює свою точку зору, вам є куди прагнути та рости. Якщо конфлікт не виходить з під контролю, і у вас немає обопільного бажання вчепитися в горлянку один одного, значить обговорювані вами речі (хай і на підвищених тонах) мають важливе значення, тому рано чи пізно ви знайдете компроміс.

Яке підґрунтя є найбільш благодатним для сімейних конфліктів?

Ось 7 найпоширеніших приводів для сімейних сварок, які не варто сприймати надто серйозно, оскільки вони є невід’ємною частиною життя будь-якої подружньої пари.

сімейна-сварка

1. Гроші

У всіх пар є розбіжності з приводу грошей. Хтось із партнерів хоче витрачати, а хтось економити, і це нормально. Але замість того, щоб боротися з грошовими протиріччями, які можуть затьмарити ваш шлюб, перетворіть сварку на бізнес-дискусію. Чого хочете ви, і що хоче протилежна сторона? Як ви обидва можете хоча б частково отримати бажане? Підрахуйте засоби, якими володієте, тверезо оцініть свої доходи та витрати, затвердіть сімейний бюджет і, таким чином, врегулюйте виниклий конфлікт.

2. Секс

У кожного з двох осіб, що знаходяться у відносинах, завжди є свої очікування щодо сексу, його частоти або самого процесу. Основна проблема полягає в тому, що інформація, яку ми отримуємо з телевізора, журналів чи Інтернету є сильно прикрашеною. Це призводить до спотворення сприйняття сексуальних стосунків у шлюбі. А коли перебільшені очікування стикаються з життєвими реаліями, багато людей розчаровуються в подружньому житті.

Щоб шлюб приносив задоволення, потрібно мати більш реалістичне уявлення про сімейне життя, яка не буде ідеальним, як у кіно. Більше того, існує ряд речей, над якими вам доведеться попрацювати не один рік, намагаючись довести їх до досконалості. Але якщо ви кохаєте один одного, ваші стосунки будуть успішними незважаючи ні на що.

3. Домашній клопіт

Безлад або прибирання є одними з найпоширеніших приводів для сімейної перепалки. Від домашньої рутини нікуди не дітися, роботу по дому потрібно виконувати, але робити це так, щоб не створювати зайвих проблем один для одного. Вам не вдасться перевиховати свого партнера, який, наприклад, не бачить нічого поганого в тому, що його речі розкидані по всій квартирі. Але ви можете домовитися про дотримання певних правил, які посприяють зміни його поганих звичок.

взаємна-образа

4. Діти

Спори про дітей теж вельми популярні серед подружніх пар. Як правильно виховувати, як розділити роботу з догляду за малюком, скільки часу кожен з вас повинен проводити з дитиною і ще маса протиріч та контраргументів, які часто крутяться у кожного з вас на язиці.

Крім того, недосипання, пов’язане з недавньою появою нового члена сім’ї, може ще більше загострити нервову атмосферу між вами. Майте на увазі, народження дитини так чи інакше буде розгойдувати човен ваших ідеальних відносин, і неможливо вгадати, коли саме він перевернеться.

Дитина повністю змінює звичний спосіб життя молодих батьків. З появою немовляти змінюються особисті пріоритети, графік сну, фінансові потреби та ін. А все тому, що кожен новий день життя малюка буде повністю відрізнятися від дня попереднього, і немає ніякого способу передбачити, що чекає на вас завтра.

Хочете уникнути сварок на дитячому ґрунті? Тоді частіше спілкуйтеся з іншими більш досвідченими батьками, які можуть багато чому вас навчити. Крім цього, важливо розуміти, що протягом перших кількох місяців після народження дитини у вас не буде часу один для одного, і з цим потрібно змиритися. Чим раніше ви це зрозумієте, тим менше образ накопичиться в душі у кожного з вас.

Коли малюк трохи підросте, спробуйте організувати свої обов’язки таким чином, щоб під час його сну у вас була можливість побути удвох, без необхідності робити щось по дому. І остання, але не менш важлива порада – не замовчуйте проблеми або образи. Говоріть про них зі своїм партнером. Запам’ятайте, будь-яка проблема набагато простіше вирішується на стадії виникнення.

ображений-чоловік

5. Спільне проведення часу

Часто приводом для сімейних сварок служить спільне проведення часу або його планування. Хтось з подружжя вважає, що йому приділяється недостатньо уваги. Комусь не подобається, як їхня сім’я розпоряджається вільним часом. Замість того щоб конфліктувати з цього приводу, сядьте і поговоріть про те, як кожен з вас хоче витрачати свій час. Що саме ви хочете робити спільно, а що окремо один від одного. Будь-які здорові відносини потребують балансу між спільним проведенням часу та особистим дозвіллям.

6. Подразнюючі звички

Коли ви починаєте з кимось жити, вас можуть зводити з розуму його звички або примхи. Але важливо розуміти, що такі особливості є у всіх, і у вас теж. Причому про більшість з них ми навіть не здогадуємося, оскільки не помічаємо за собою нічого такого. Який вихід? Просто поговоріть про це з партнером без образ та звинувачень. Якщо цього не зробити, маленький сніжок перетвориться на великий сніжний ком, який загрожуватиме вашому шлюбу. Деякі звички можуть бути настільки незначними, що вам буде навіть ніяково згадувати про них, але це все одно потрібно зробити, оскільки з часом вони почнуть дратувати вас набагато сильніше.

7. Стрес

Стрес, втома або поганий настрій є джерелами негативних емоцій, які ми часто вихлюпуємо на близьких людей, що, зазвичай, породжує захисну реакцію з їхнього боку. Щоб уникнути безпідставних лайок, які виникають на порожньому місці, намагайтеся залишати роботу на роботі, а поганий настрій за межами квартири. Крім того, навчіться підтримувати свою другу половинку у важкі моменти, а не вступати в конфронтацію з будь-якого приводу.

Висновок

Якщо вам вдасться переводити виникаючі сварки у дискусії про свої розбіжності, сімейні проблеми вирішуватимуться набагато швидше. Повірте, крики та сльози не є помічниками у відстоюванні своєї точки зору, вони лише посилюють виникле непорозуміння. Хочете стати ідеальною сімейною парою, яка буде прикладом для оточуючих? Тоді навчіться спокійно обговорювати один з одним все те, що вас турбує.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.