Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Біжутерія – історія зародження та розвитку

Люди вдавалися до використання прикрас з самих витоків зародження цивілізації, та продовжують користуватися ними і сьогодні. Біжутерія має вкрай цікаву історію, яка почалася задовго до появи першого одягу, і складається з маси інтригуючих етапів, про які ми сьогодні розповімо.

біжутерія сучасності

Сива давнина

Перш ніж переходити до хронологічних розділів, давайте визначимося з поняттям біжутерії. Термін представляє собою ювелірні прикраси, при створенні яких використовуються неблагородні метали, різновиди недорогоцінних каменів, сорти скла і кераміки. Зовнішній вигляд прикрас може бути досить елегантним і вишуканим, однак ненатуральність задіяних матеріалів не дає біжутерії перейти до розряду престижних ювелірних виробів.

Питання походження прикрас залишається відкритим і сьогодні. Відомо, що перші аналоги біжутерії зустрічалися ще в древніх племенах. Правда, тоді прикраси носили скоріше екологічний характер: камені, квітки, листя. Більш датовані і точні відомості про біжутерію з’явилися в стародавньому Єгипті. Вирізані амулети і намиста з каменю користувалися популярністю серед місцевих жителів. Однак в той час вони носили більш релігійний характер і були способом шанувати значну кількість єгипетських богів.

Слідом за використанням м’яких порід каменів прийшли дорогоцінні матеріали, які щедро використовувалися для створення біжутерії в Римі і Греції. Яскравим прикладом наростаючої популярності біжутерії є благовірна Калігули, яка любила демонструвати прикраси, надягаючи їх кілограмами. Сам Калігула так само вважав за краще прикрашати біжутерією не тільки одяг, але і своє оточення, включаючи ясла коня. Сучасні музеї повняться експонатами, які доводять популярність древньої біжутерії.

Від давнини до сучасності – епоха Відродження

Біжутерія не завжди була способом прикрасити та естетично доповнити образ. В епоху Відродження багато ремісників та умільців почали активно продавати підробки, видаючи мідь і цирконій за алмази в золотій обробці. В цей час носити ненатуральні прикраси було непристойним, оскільки коштовності стали символом положення в суспільстві. Вартість ювелірних робіт казала про спроможність їх власника і демонструвала статус у суспільстві.

Розвиток аксесуарів у Київській Русі

Пірсинг вух був модним з незапам’ятних часів. У Київській Русі було прийнято проколювати вуха, декоруючи їх різними предметами. Така тенденція перейшла слов’янському народу від норманів і стала своєрідним звичаєм. Причому проколювати вуха могли, як пани, так і селяни.

Яскравим прикладом любові до біжутерії на Русі є князь Святослав, який носив у вусі сережку з рубіном і перлинами. Однак простолюдини не могли дозволити собі настільки вишукані прикраси, тому їм доводилося задовольнятися скромними альтернативами – а саме біжутерією. Носіння сережки у вусі було поширено, як серед жінок, так і серед чоловіків аж до кінця 17 століття.

Ще одним популярним видом біжутерії в Київській Русі були браслети. Знатні дами і чоловіки могли похвалитися наявністю декорованих перлин і золотих ланцюгів на «обручах». Народу, зрозуміло, діставалися більш скромні моделі. Дана тенденція дала початок сучасній моді, яка крім ручних аксесуарів активно використовує і браслети для щиколотки. До речі, тут arkos.ua можна замовити практично всі види сучасної біжутерії за цілком прийнятною ціною. Варто відзначити, що «прикраси для бідних» відрізнялися великим розмаїттям кольорів, фактур і форм, що вже тоді вказувало на їх переваги.

прикраси на жінці

Великий переворот від Коко Шанель

До початку 20-х років нашого століття біжутерію асоціювали з бідністю і нездатністю придбати справжні ювелірні вироби. Коко Шанель відкинула цю думку і перевела альтернативні прикраси з розряду ганебних до категорії модних. На особистому прикладі законодавиця стилю продемонструвала можливості біжутерії, раз і назавжди змінивши її положення в світі. Коко, родоначальниця жіночих костюмів, запропонувала прекрасній половині людства доповнювати ділові образи відповідними аксесуарами, які допомагають виглядати індивідуально і неповторно.

20-е століття і його нововведення

В цей період біжутерії вдалося остаточно зайняти свою нішу на світовій арені стилю. У дедалі більшої кількості людей з’явилося бажання доповнити свій образ елегантними прикрасами, при цьому перевага віддавалася на користь «неблагородних» матеріалів.

В цей же час біжутерія почала переходити з ряду підробок до самостійного виду прикрас, що відбулося завдяки Даніелю Сваровскі. Він представив публіці імітацію дорогоцінних каменів, що була цілком законним і оригінальним видом декору. З плином часу прикраси, які були характерні для простолюдинів і нижчих класів, придбали значимість і стали символом добробуту. Сьогодні створення якісної біжутерії є настільки ж важкою і копіткою справою, як і ювелірна робота.

Розвиток альтернативного виду прикрас послужив причиною відкриття нового виду виробництва – біжутерії масового характеру. Такі моделі є досить чуйними до віянь моди, відповідають переважній більшості запитів та всім представленим стилям одягу. Універсальність прикрас дає можливість використовувати їх в будь-якій ситуації і для будь-якого приводу.

А ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/oryginalni-pidstavky-dlya-yuvelirnyh-prykras-svoyimy-rukamy.html, де ми розповідали, як самостійно зробити оригінальні підставки для прикрас. Можливо, ця інформація теж вас зацікавить.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

В якості бонусу пропонуємо дізнатися, як правильно підбирати біжутерію для шиї. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь