Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Чи можливо завагітніти після ендометріозу?

Якщо ви страждаєте від ендометріозу (гінекологічне захворювання, коли тканини ендометрію розростаються поза порожниною матки), зачаття може виявитися для вас непростим завданням. Більше того, вагітність після ендометріозу теж може довго не наступати, випробовуючи на міцність ваші нерви.

що потрібно знати про ендометріоз

«Через кілька років після того, як мені зробили лапароскопію, видаливши рубцеву тканину, я захотіла завести дитину. Мій лікар сказав тоді: «Оскільки у вас був ендометріоз, я даю вам від 6 місяців до року, щоб завагітніти без лікарського втручання». На мій превеликий подив і щастя я завагітніла протягом першого ж місяця. Зараз я розумію, що мені просто неймовірно пощастило, адже у більшості жінок вагітність після хвороби не настає відразу, а багато жінок взагалі не можуть зачати дитину без медичної допомоги. » – Ганна, 27 років, Канів.

Що потрібно знати, щоб завагітніти?

Ендометріоз може негативно впливати на фертильність двома способами:

  • Якщо хвороба вже розвинулась, вона може спотворити анатомію і ускладнити проходження сперми, наприклад, через спайки. Або овуляція яйцеклітини може не наступати внаслідок деформації яєчників.
  • Навіть на ранній стадії розвитку ендометріоз виробляє хімічні речовини, які перешкоджають заплідненню

вагітність після ендометріозу

3 найпоширеніших питання про вагітність після ендометріозу

1. Чи знадобиться мені більше часу на зачаття, ніж жінці, у якої ніколи не було ендометріозу?

Так, після цього захворювання шанси завагітніти природнім шляхом знижуються. І у вас дійсно може піти більше часу на зачаття, ніж у середньостатистичної жінки. Більш того, багато дівчат після важкої форми цієї хвороби не в змозі зачати дитину без допомоги лікарів.

2. Які процедури можуть мені допомогти?

Щоб поліпшити здатність до зачаття, потрібно видалити вогнища ендометріозу хірургічним шляхом – зробити лапароскопію.

3. Через який проміжок часу слід звернутися до фахівця, якщо вагітність не настає?

Вам більше 35 років? Тоді слід звернутися до лікаря через півроку безуспішних спроб завагітніти. Якщо вам менше 35, тоді у вас в запасі є цілий рік, щоб вагітність настала природним шляхом. Тим не менш, при наявності болю в області тазу може бути виправдане і більш раннє лікарське втручання. До того ж ви повинні розуміти, що краще раніше звернутися за консультацією до досвідчених фахівців, ніж задавнити хворобу і пізніше розсьорбувати її наслідки. Перед тим, як планувати вагітність, обов’язково поговоріть з лікарем про своє захворювання, щоб зрозуміти, як по можливості швидше стати щасливою матусею.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail:

 
 
 
Найпопулярніші Статті