Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Чим відрізняються енергозберігаючі та LED-світильники?

Був час, коли всі поголовно почали переходити на енергозберігаючі лампи для економії. Зараз новий тренд – LED-світильники. Багатьох цікавить, чим вони відрізняються і який вид все-таки більш економний.

лампи

Чому саме LED?

Сьогодні LED-світильники дійсно входять в «моду», як і всі інші пристрої, які допомагають економити і не шкодять екології. Головна їхня відмінність від звичайних енергозберігаючих лампочок – це принцип дії. В енергозберігаючій лампі, містяться пари аргону і ртуті. При подачі напруги ртуть випромінює ультрафіолет, який, проходячи через спеціальне покриття, дає світловий потік. А світлодіодний (LED) світильник світиться в результаті подачі струму на світлодіоди. До речі, ось посилання на великий вибір якісних LED-світильників за цілком прийнятними цінами, які можна замовити з доставкою.

Ще одна відмінність – споживана потужність. При однаковій світлосилі, світлодіодні світильники споживають в 2-3 рази менше енергії, ніж енергозберігаючі, тобто LED-лампочка потужністю в 3 Вт відповідає 5-ватній енергозберігаючій (або 20-ватній лампі розжарювання). Крім того, світлодіодні світильники більш довговічні і менш чутливі до перепадів напруги, правда, більш чутливі до високих температур, тому вимагають постійного охолодження.

LED-світильник

Оскільки для багатьох людей екологічність сьогодні відіграє велику роль при виборі електроприладів, ще одним істотним недоліком енергозберігаючих ламп є використання в їх конструкції ртуті. Це означає, що, по-перше, вони вимагають більш обережного ставлення (розбившись, така лампа може завдати шкоди домочадцям через ртутні випари), а по-друге, їх потрібно утилізувати особливим чином – викидати їх разом зі звичайним сміттям не можна. Світлодіодні лампи в цьому сенсі абсолютно безпечні, але і коштують вони дорожче енергозберігаючих.

А ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/yak-vybraty-led-lampu-dlya-domashnogo-vykorystannya.html, де ми розповідали, як вибрати LED-лампу для домашнього використання. Можливо ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

На додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, як вибрати LED-лампу за допомогою смартфона. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь