Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Діти-погодки: ризики та переваги

Цікаво, який інтервал між народженням дітей вважається оптимальним? Наприклад, у Джесіки Сімпсон, Торі Спеллінг і ще багатьох знаменитостей різниця у віці між деякими дітьми зовсім маленька. Безумовно, діти-погодки – це щастя. Але чи існують ризики, пов’язані з коротким часовим проміжком між пологами?

Плюси і мінуси народження і виховання дітей-погодок

Торі Спеллінг дізналася, що вагітна четвертою дитиною, коли її третьому малюку був всього місяць, а Джессіка Сімпсон дізналася про нову вагітність, коли доглядала за своєю 7-місячною донечкою. Хоча виховувати дітей-погодок, означає, раніше за інших матусь забути про підгузки і нічні недосипання, доктора попереджають про деякі ризики, пов’язані з новою швидкою вагітністю.

діти-погодки

Які існують ризики?

Дослідження показують, що якщо зачаття відбулося протягом шести місяців після народження першої дитини, то існує більш висока ймовірність того, що такі пологи будуть передчасними, або друге немовля народиться з недостатньою вагою. В основному це відбувається через виснаження поживних речовин і вітамінів в організмі мами, яка ще не встигла відновитися від попередньої вагітності.

Чи можна завагітніти, продовжуючи годувати грудьми?

Це складно, але цілком можливо. Торі Спеллінг помилково вважала, що грудне вигодовування захистить її від нової вагітності. Вона зізналася, що хоча доктор і не дозволяв їй з чоловіком займатися сексом (лікарі рекомендують почекати хоча б 6 тижнів після пологів), вони з чоловіком зробили це – і результатом стала поява нового члена сім’ї. Майте на увазі, поширена думка (навіть в деяких лікарських колах) про неможливість завагітніти відразу після пологів, є помилкою. Ваш менструальний цикл ще не увійшов у звичний ритм – особливо, під час грудного вигодовування – тому час овуляції дуже важко передбачити. Якщо ви потребуєте повноцінного фізичного та емоційного відпочинку, проконсультуйтеся у свого лікаря щодо надійної контрацепції. Більшість експертів сходяться на думці, що варто почекати від 18 до 24 місяців, перш ніж займатися плануванням нової вагітності.

Чи впливають діти-погодки на мамину фігуру?

Фахівці стверджують, що діти-погодки не дадуть вам швидко повернути минулі форми після вагітності, оскільки у вас просто не буде часу на відновлення після народження першого малюка. У цьому випадку найбільшою проблемою є збільшення ваги. Жінки часто знову вагітніють, не встигнувши повернутися в форму і скинути вагу після першої вагітності. Кожна вагітність змушує жінку тяжчати мінімум на 5-10 кг, тому діти-погодки змусять вас набрати до 20 кг і більше, від яких потім буде дуже важко позбутися. Лікарі радять планувати нову вагітність тільки після того, як ви повернетеся в форму і відновите свою попередню масу тіла.

мама-з-дітьми-погодками

Чи можуть виникнути складнощі з новими пологами?

Навіть якщо між вагітностями був мінімально можливий термін, це ніяк не впливає на фізичний процес пологів. Однак кожна нова вагітність завжди відрізняється від попередньої. І те, що минулі пологи у вас пройшли без ускладнень, ще не гарантує того, що нові будуть такими ж.

Як діти-погодки вплинуть на відносини з чоловіком?

На жаль, діти-погодки можуть стати причиною розладу або повної відсутності сексуального життя. Оскільки під час годування грудьми мама віддає більшість поживних речовин зі свого організму малюкам, у неї відбуваються значні зміни в нейрохімічній структурі головного мозку. До того ж, додаткова втома і стрес, які неминуче з’являються разом з другим дитиною, можуть зменшити виробництво тестостерону та інших речовин, що відповідають за сексуальний потяг. Крім цього, зайва вага і неможливість швидко повернути минулі форми будуть психологічно тиснути на жінку, що ще більше притупить будь-які сексуальні бажання.

Чи можна продовжувати годування грудьми, якщо ви знову завагітніли?

Хоча хворобливі відчуття грудей і сосків можуть викликати деякий дискомфорт під час грудного вигодовування, в цілому годування грудьми не є чимось небезпечним для плода, що знаходиться в материнській утробі. Правда, після зачаття, у зв’язку з гормональними змінами в організмі, може відбутися зміна смаку і консистенції грудного молока, що природно буде помічено немовлям. Крім того, нова вагітність неминуче спровокує зниження кількості грудного молока.

щаслива-родина

Діти-погодки: безумовні плюси

На жаль, не все в житті відбувається так, як планується. Але якщо вже ви опинилися вагітною із немовлям на руках, постарайтеся знайти в цьому позитивні моменти. Наприклад, вам не потрібно робити якусь додаткову роботу, у вигляді підготовки кімнати для новонародженого, яка вже зроблена, і набувати всі ті необхідні речі, які у вас вже є: пляшечки, соски, одяг та ін. Крім того, оскільки вік ваших дітей майже однаковий, вони будуть добре розуміти один одного, а ви, одного разу повернувшись в допологову форму, вже не станете перейматися зайвою вагою і своєю фігурою (звичайно, якщо не захочете ще дітей).

Незважаючи на всі труднощі, діти-погодки дійсно мають свої переваги. Проте, якщо ви плануєте народження ще одного члена сім’ї, скористайтеся лікарськими рекомендаціями і почекайте хоча б півтора року, перш ніж намагатися знову завагітніти. Таким чином, у вас з’явиться більше шансів для здорової і позитивної вагітності, якою ви зможете повністю насолодитися.

 

Залишити відповідь