Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Дитяча безпека для маленьких дослідників

Більшість дітей починає повзати у 8 місяців, а деякі навіть раніше, що дуже тішить їхніх батьків. Але слід мати на увазі, що повзаюча дитина дуже допитлива, особливо коли багато цікавих місць в будинку опиняються в межах досяжності маленького дослідника.

Як тільки малюк поповз, потрібно одразу вжити всіх заходів щодо забезпечення дитячої безпеки в будинку. Для початку опустіться до рівня дитини (просто ляжте на підлогу на живіт) та озирніться навколо. Будьте уважні, все, що ви побачите і навіть більше, стане доступним вашому малюкові.

малюк-повзає-по-підлозі

Першочергова дитяча безпека

Щоб убезпечити дитину від неприємних сюрпризів, ретельно вивчіть кожну кімнату. Встановіть по всьому будинку захист на електричні розетки. Поставте дверні обмежувачі від защемлення маленьких пальчиків. Сховайте електричні шнури. Заблокуйте небезпечні місця за допомогою меблів. Крім того, завжди відключайте від мережі електричні прилади та зберігайте їх у неприступному місці.

Слід пам’ятати про те, що дитяча безпека, це не тільки дитяча кімната або житлові приміщення, але і кухня. Тому тримайте гарячу їжу та напої подалі від краю столу. Це не означає, що повзаюча дитина зможе дотягнутися до їжі. Просто, якщо раніше ви могли ненавмисно перекинути чашку з гарячою кавою на підлогу, то тепер, зробивши те ж саме, ви можете травмувати або обпекти свого малюка.

Поставте захист на дверцята духовки, холодильника та всі кухонні шафи, що відкриваються і можуть бути доступні малечі. Такі запобіжні заходи допоможуть обмежити доступ дитини до миючих засобів, побутової хімії, гострих ножів, скляного посуду та важких каструль.

Не користуйтеся скатертиною – дитина може потягнути за її край і перевернути на себе все, що буде стояти на столі. Тримайте сміттєвий контейнер у неприступному місці або купіть такий, у якого буде кришка, що щільно закривається на складну засувку.

Не думайте, що малюк весь час буде тільки повзати. Дуже скоро він почне вставати, тягнутися за цікавими предметами та намагатися ходити. Тому, коли продумуєте дитячу безпеку, завжди дивіться на перспективу росту дитини.

дитина-вчиться-ходити

Дитяча безпека в домі

Блокуйте доступ до всіх радіаторів, обігрівачів та меблів, які дитина зможе перевернути при спробах обпертися, щоб встати. Високі та нестійкі світильники повинні бути поза межами досяжності малюка, краще встановіть їх за важкими меблями, куди дитина не зможе дістатися. Також встановіть силіконовий захист на всі гострі кути низьких столиків та інших невисоких меблів, щоб малюк не натрапив на них у разі падіння.

Якщо дитина перехилиться через край унітазу, то впаде туди головою вниз. Наслідки такого падіння можуть бути дуже сумними. Щоб уникнути цієї небезпеки, встановіть блокування сидіння і кришки для унітазу. Крім того приберіть з санвузла всі токсичні предмети та рідину. Миючі та дезінфікуючі засоби, вітаміни або ліки повинні бути десь надійно замкнені.

Відріжте або підв’яжіть всі звисаючі шнури від жалюзі та тримайте малюка подалі від відкритих вікон. Якщо у вас скляні двері, їх можна помітити за допомогою яскравих кольорових наклейок, які будуть на рівні дитячих очей. Ретельно перевірте кімнату за кімнатою та переконайтеся, що ви ніде не залишили небезпечних, важких речей, що можна перевернути або впустити. Занадто дрібні предмети, особливо гвоздики, кнопки, скріпки і т.і. теж загрожують здоров’ю вашої дитини, яка тягне все до рота.

Якщо перекрити всі небезпечні місця підручними засобами неможливо, купіть спеціальну дитячу огорожу, а також подумайте про придбання віконних решіток, що запобігають випаданню з вікон, в майбутньому вони можуть вам знадобитися.

Коли вирішите, що все зроблено, і про дитячу безпеку можна більше не хвилюватися, ляжте на підлогу та повільно проповзіть по всьому будинку (це не жарт), можливо ви знайдете ще пару небезпечних моментів.

 

Залишити відповідь