Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Здоров’я дитини – їж, рухайся, розвивайся

Всі батьки мріють, щоб їхні діти були здорові, кмітливі та щасливі. І знаєте, що? Правильне харчування, фізичні вправи і ваша любов можуть втілити ці мрії в реальність. Насправді, дитяче здоров’я дитини та її щастя знаходяться цілком в батьківських руках. Дотримуйтесь цих порад і допомагайте своїм дітям правильно розвиватися.

Здоров’я маленької дитини

Здорове харчування

Кожний прийом їжі повинен бути приємним процесом для всієї родини, чи не так? Але режим харчування і саме харчування часто стають битвою між батьками та дітьми. І справа не в правилах поведінки за столом або гарних манерах, головна проблема полягає в тому, що діти є дуже прискіпливими їдцями, і не тільки малюки. Іноді навіть підлітки вередують на кухні. Тим не менш, змушувати дітей доїдати все, що у них в тарілках, не варто. Примус, в даному випадку, може привести до непотрібного збільшення ваги дитини і навіть до дитячого ожиріння. Не всім до душі здорове харчування, але це не означає, що потрібно їсти шкідливу їжу. Тут батькам необхідно знайти правильний баланс між тим, що подобається дитині і тим, що їй корисно.

Майте в увазі, навіть якщо ваш малюк худий від природи, йому не можна потурати та сприяти розвитку шкідливих звичок в їжі. Кількість дорослих людей з надмірною вагою росте з кожним роком, і у більшості схильність до ожиріння починається ще в дитинстві від неправильного харчування. Якщо хочете зберегти та примножити дитяче здоров’я, привчайте дітлахів до здорового харчування з раннього дитинства. До того ж, потрібно розуміти, що різна їжа по-різному впливає на дитячу активність, тому гіперактивним дітям варто давати заспокійливі продукти.

Рухова активність

Прищеплювати дітям гарні звички потрібно не тільки в їжі, але і в спорті. Вченими доведено, що дитяча рухова активність допомагає малюкам бути здоровими та щасливими.

Будьте активної сім’єю. Діти завжди копіюють батьківську модель поведінки. Не чекайте, що вони самі захочуть побігати на вулиці, якщо ви цілими днями просиджуєте перед комп’ютером або телевізором. Зробіть рухову активність частиною повсякденного життя своєї сім’ї. Це корисно не тільки для здоров’я, але і для зміцнення родинних зв’язків. Влаштовуйте щовечірні прогулянки після вечері, катайтеся на велосипедах у вихідні або грайте в старі добрі рухливі розвиваючі ігри.

Звичайно, неможливо весь час тримати дитину подалі від комп’ютера, телевізора або ігрової приставки. Але потрібно пам’ятати, що занадто багато екранного часу може привести до нездорового сидячого способу життя, тому варто вводити деякі обмеження. Якщо ваші діти цілком захоплені відеоіграми, купіть їм корисний, цікавий спортивний інвентар (ролики, бадмінтон, велосипед), який вижене їх на вулицю та змусить рухатися.

діти-бігають-по-траві-босоніж

Психологічна складова

Фізичне здоров’я є лише частиною рівняння, коли справа доходить до виховання дітей. Не можна забувати про те, що здорова психіка теж є життєво важливим фактором дитячого розвитку.

Низька самооцінка дитини може призвести до ряду серйозних проблем. З віком підірване почуття власної гідності може вилитися в алкоголізм, наркоманію або затяжну депресію. Критика з боку батьків чи однолітків, невпевненість в собі та ряд інших факторів можуть вплинути на дитячу самооцінку в будь-якому віці. Допомагайте малюкові домагатися успіхів і хваліть його навіть за маленькі перемоги. Таким чином, ви дасте дитині можливість повірити у себе та підвищите її самооцінку.

Хоч похвали і мають велике значення в емоційному розвитку дітей, тут теж важливо не перестаратися. Не варто перехвалювати дитину, інакше вона не зможе справлятися з негодами та невдачами, з якими їй рано чи пізно доведеться зіткнутися в житті.

Батькам дуже важливо підтримувати емоційний зв’язок з дітьми, незалежно від їхнього віку. Для цього потрібно проводити сімейні заходи, сприяючі зміцненню сімейних зв’язків. В нашому досить динамічному та цифровому світі ми настільки поглинені різними речами, що часто забуваємо взяти тайм-аут і просто насолодитися спілкуванням один з одним.

Безумовно, правильна дієта та фізичні вправи є гарними методами виховання здорових дітей. Але потрібно також пам’ятати про те, що батьківська любов, турбота і повага – це теж величезний вклад у психологічне здоров’я майбутньої дорослої людини.

 

Залишити відповідь