Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Гендерні відмінності в оплаті праці, про які повинна знати кожна жінка

Погодьтеся, хоча в 21 столітті жінки і працюють нарівні з чоловіками, вони отримують набагато менше грошей за свою працю, ніж представники сильної статі. Гендерні відмінності в оплаті праці вказують на те, що, незважаючи на проголошення рівноправності статей, до справжньої чоловічої та жіночої рівності ще дуже далеко.

Жінки домінують в менш прибуткових професіях

Навряд чи хтось зможе посперечатися з тим, що пальма першості високооплачуваних професій (наприклад, технологічна сфера), знаходиться у чоловіків, а жінки, зазвичай, домінують в таких низькооплачуваних галузях, як освіта. Здавалося б, не подобається зарплатня – шукай іншу роботу. Але, на жаль, гендерні відмінності в оплаті праці – це набагато більш серйозна проблема, ніж звичайний вибір професії.

гендерні-відмінності

З самого народження дівчата чують, що хлопці краще справляються з математичними завданнями, що у них аналітичний склад розуму, який більш схильний до наукової діяльності, тому чоловіча кар’єрна ніша, в принципі, вже визначена фізіологічними особливостями. Однак це помилка, яку чоловіки не хочуть визнавати.

Нещодавно журнал Time опублікував статтю, в якій говориться, що на основі 300 досліджень (в яких брало участь більше одного мільйона хлопчиків та дівчаток по всьому світу) був зроблений висновок, що протягом останнього століття дівчата отримували більш високі оцінки з усіх шкільних предметів, включаючи математику та природничі науки, ніж хлопці. Так звідки ж узявся цей міф про інтелектуальну чоловічу перевагу?

Гендерний розрив у зарплаті росте в міру збільшення відповідальності

Коли жінка піднімається вгору по кар’єрних сходах, її зарплатня зростає, це правда, але не так швидко, як у чоловіків-кар’єристів. Більш того, підвищення і зовсім може ніяк не відбитися на зарплатні, але додати масу нових проблем та зобов’язань.

Як не дивно, але чим вище стає відповідальність на роботі, тим виразніше простежується статева нерівність. Наприклад, чоловікам-керівникам, зазвичай, платять за перспективу їхнього потенціалу. А ось жінка-управлінець, отримує гроші тільки за високу продуктивність, за результат. Відчуваєте різницю?

Така тенденція підтверджується статистичними дослідженнями на різних ринках праці. Ось простий приклад: чоловік, який змінив роботу, може швидко домогтися кар’єрного росту, та, відповідно, підвищення зарплатні на новому місці. У свою чергу жінка зможе почати більше заробляти, тільки, якщо залишиться на колишньому місці роботи, там, де вона вже довела свою цінність.

ділові-люди

Жіноча напористість сприймається, як агресія

Ми часто чуємо поради, як стати впевненою в собі або як домогтися підвищення зарплати, і намагаємося їх дотримуватися. Але сумна статистика каже про те, що жінки, які готові демонструвати свої лідерські якості або відстоювати свої інтереси, часто платять високу професійну ціну за таку сміливість.

В одному з експериментів, проведеному журналом Money, дослідники попросили учасників подивитися відео чоловіків та жінок, які просять керівників про надбавку до зарплати, використовуючи однаковий тембр голосу, міміку та мовні звороти. Хочете дізнатися результат? Усім сподобались чоловіки, більшість людей підвищили б зарплату хлопцям, будь вони на місці керівника. А ось поведінка жінок-переговірників здалася багатьом вельми агресивною. Ніхто з опитаних не хотів би бачити таких співробітниць серед своїх колег по роботі. Зверніть увагу, і чоловіки і жінки відзначили жіночу агресивність під час розмови з роботодавцем про підвищення окладу, хоча початкові умови переговірників були абсолютно рівними.

Ось ще один приклад. Дослідники Гарвардського університету вивчили 3000 відгуків керівництва про своїх підлеглих і виявили, що, роботодавець, зазвичай, критикує чоловіків за недолік певних професійних навичок, а жінок за особистісні або поведінкові проблеми на робочому місці.

Все це говорить про те, що жіноча самовпевненість, напористість, та й взагалі будь-які лідерські якості сприймаються в суспільстві, як ірраціональна поведінка або агресія.

статева-боротьба

Що потрібно враховувати жінці, яка збирається просити підвищення зарплатні?

Ви збираєтесь серйозно поговорити зі своїм босом про підвищення окладу? Тоді вам потрібно знати деякі нюанси, що можуть вплинути на рішення вашого керівника. Ось 3 головних правила, про які не варто забувати, ведучи грошові переговори з керівництвом.

1. Зробіть своє власне дослідження по зарплаті, перш ніж просити її підвищення

Переговори про зарплату для багатьох здаються страшними тільки тому, що люди зазвичай не знають, як саме оплачується їхня професія на ринку праці. Ви повинні з’ясувати діапазон оплати своєї кваліфікації, і, при необхідності надати ці дані роботодавцю, як аргумент.

2. Не варто згадувати про свою високу зарплату на минулому місці роботи

Ваша минула зарплатня не має ніякого відношення до вашої нинішньої ринкової вартості, яка залежить тільки від реальної цінності кожного окремого співробітника.

3. Думайте Я – кажіть Ми

Жінки, які сигналізують про свою стурбованість щодо справ кампанії, в якій вони працюють, більш успішні в своїх спробах вести переговори з керівництвом. Тому намагайтеся в розмові з босом замість займенника Я використовувати слова Ми, наша компанія, наші співробітники, наше представництво та ін.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: