Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Індивідуальне або групове вивчення іноземної мови: що вибрати?

Вирішивши для себе, що знання іноземної мови в житті дуже знадобиться, кожна людина стикається з двома проблемами. Перша – яку мова вчити. Друга – яким способом. Перша проблема вирішується дуже швидко. А ось з рішенням другої проблеми можуть виникнути труднощі.

Визначальні фактори

Іноземну мову можна вивчати як індивідуально, так і в групі. Який спосіб буде найбільш ефективним? Щоб правильно вибрати метод навчання, потрібно відповісти на низку питань.

вчителька-іноземної-мови

Для чого мені потрібна іноземна мова?

Якщо англійська необхідна для вступу до закордонного вузу, без граматики не обійтися. В такому випадку більший ефект буде від приватних уроків. Якщо ж, наприклад, знання іноземної потрібно для спілкування під час закордонних поїздок, то підійде будь-який метод. В тому числі, групові або індивідуальні online курси з англійської мови.

Скільки часу я можу приділити вивченню іноземної мови?

Якщо ви зайнята бізнес-леді, у якій кожна хвилина на рахунку, то для вас оптимальний варіант навчання – це заняття з репетитором. В цьому випадку вам буде легше вибрати час і перенести заняття в разі потреби.

Як мені комфортніше навчатися, в групі або індивідуально?

Кінцевий результат уроків буде залежати і від вашого психологічного комфорту. Одним людям зручно і затишно вчитися в колективі. Інші вважають за краще поглинати нову інформацію на самоті. Вони соромляться задавати питання, бояться зробити помилку, тому їм краще навчатися з репетитором окремо.

Скільки я можу витратити на вивчення іноземної мови?

Для багатьох людей грошове питання є визначальним. Заняття наодинці з викладачем стоять дорожче, ніж навчання в групах. Але! Якщо Вам некомфортно в масі людей, то витрачені на уроки кошти стануть викинутими на вітер. Тому зважуйте всі «за» і «проти».

Деякі люди чергують методи навчання. Починають знайомство з іноземною мовою індивідуально, засвоюють мінімальний набір слів, ази граматики і переходять для закріплення і відточування мовних навичок у групу.

Порівняльна характеристика індивідуальних і групових занять

У кожного методу є свої плюси і мінуси. Проаналізувавши їх, ви зможете зробити правильний вибір.

Вивчення іноземної мови з репетитором

Вивчення-іноземної-мови-з-репетитором

Плюси:

 • Індивідуальний підхід (можливість вибору власної програми і навчальних матеріалів; викладач працює тільки з вами, а тому враховує саме ваші здібності).
 • Вся увага викладача – одному учневі.
 • Є можливість скласти індивідуальний, зручний для вас графік.
 • Індивідуальні заняття – це постійний контроль з боку викладача. Навіть якщо дуже не хочеться виконувати домашні завдання, робити їх доведеться. Обов’язково перевірять.

Мінуси:

 • Спілкування тільки з викладачем може згодом ускладнити спілкування з іншими носіями мови.
 • Немає здорового суперництва, немає можливості порівняти свої успіхи з успіхами оточуючих і об’єктивно оцінити свої знання.
 • Спілкування з викладачем «тет-а-тет» коштує дорожче.

Вивчення іноземної мови в групі

Вивчення-іноземної-мови-в-групі

Плюси:

 • Розвиваються і удосконалюються розмовні навички, формується вміння сприймати мову на слух (одні і ті ж слова і фрази вимовляються різними людьми).
 • Вчитися в групі завжди веселіше, оскільки там частіше використовуються активні методи.
 • Групове навчання коштує дешевше.

Мінуси:

 • У викладача немає можливості приділити достатньо уваги кожному учневі, побачити прогалини в його знаннях і ліквідувати їх (якщо вся група зрозуміла матеріал, а ви – ні, пояснювати знову репетитор не стане).
 • Кожен учень засвоює матеріал по-своєму. Хтось запам’ятовує швидше, хтось – повільніше. Хтось потребує детальної наочності, а комусь достатньо і схематичного зображення. Різнорідність груп – це певна складність як для учнів, так і для викладачів.
 • Підлаштувати графік занять «під себе» не вийде.
 • Групові уроки розхолоджують ледачих учнів. Вони можуть не зробити якесь завдання, понадіявшись на те, що до них не дійде черга, не вистачить часу і т.і.

Слід зазначити, що недоліки групових занять відносні. Групою називають і три людини, а це невелика кількість учнів. В цьому випадку репетитор в змозі приділити належну увагу кожному.

Якщо у вас залишаються сумніви з приводу вибору методу навчання, спробуйте обидва варіанти. Так ви зможете визначити, де буде комфортніше навчатися. До того ж, пробні уроки часто пропонуються безкоштовно.

 

Залишити відповідь