Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Історія будинків престарілих в Україні

Будинки для людей похилого віку мають багатовікову історію. У всі часи суспільство мало потребу в закладах, де могли б знайти притулок літні люди, які потребують житла і догляду. В Україні перші будинки престарілих з’явилися за часів Київської Русі після затвердження християнської віри.

За прикладом Візантійської держави стали відкриватися так звані богадільні, основним завданням яких була турбота про самотніх людей похилого віку, а також інвалідів.

будинок для людей похилого віку

Виникнення і розвиток будинків престарілих

Перші притулки для одиноких літніх і немічних громадян з’являлися при монастирях і парафіяльних церквах, а також лікарнях. Утримувалися такі заклади в основному за рахунок пожертвувань. Перші великі богадільні були при Києво-Печерському монастирі і Троїцькій церкви в Чернігові. В середині XIV століття, за часів перебування України в складі Речі Посполитої, за польським прикладом засновуються будинки престарілих у Львові і Острозі.

В XV-XVII століттях за часів розквіту братств (організацій, що займаються релігійно-благодійною діяльністю) прообрази сучасних будинків для людей похилого віку повсюдно з’являються при церквах у всіх великих українських містах. У вісімнадцятому столітті в епоху козацтва було відкрито велику кількість госпіталів, які брали на утримання і самотніх літніх людей.

Після приєднання українських земель до Росії даними питаннями стали займатися на державному рівні. У 1712 році Петро І наказав завести у всіх губерніях богадільні для старих і калік. Такі заклади будувалися на пожертвування, а також за рахунок певних відрахувань в казну. Однак їх кількість була недостатньою для того, щоб помістити в них всіх нужденних.

медсестра доглядає за бабусею

С початку дев’ятнадцятого століття турботу про дану категорію громадян почали здійснювати місцеві земства. У цей період потрапити в будинок для людей похилого віку стало простіше. Будуються нові приміщення, виділяються кошти для утримання безпорадних людей.

Після революції 1917 року дані установи перейшли у розпорядження органів радянської влади, які займалися їх діяльністю до моменту набуття Україною незалежності. Сучасні будинки для людей похилого віку – це державні або приватні організації, що забезпечують належний догляд за людьми похилого віку. Наприклад, ось приватний будинок престарілих в Києві http://pansionat-sv.kiev.ua, який зуміє урізноманітнити життя ваших рідних пенсійного віку яскравими, позитивними емоціями.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, як вибрати будинок престарілих, який буде відповідати всім потребам людини похилого віку. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь