Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Катаракта: причини захворювання, лікування та профілактика

Катаракта – це серйозне захворювання очей, яке супроводжується повним або частковим порушенням прозорості кришталика ока, його помутнінням. Катаракта проявляється зниженням гостроти зору, почуттям пелени, туману, і може стати причиною сліпоти. Це прогресуюче захворювання.

причини виникнення катаракти

Причини катаракти

Найчастіше катаракта діагностується у людей віком від 40 до 80 років. Головними факторами ризику виникнення захворювання вважаються: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, прийом деяких кортекостероідних препаратів, перенесені раніше інфекції, захворювання очей – глаукома, висока короткозорість, травми ока, дія ультрафіолету, тепла або випромінювання, спадковий фактор, куріння та зловживання алкоголем.

Симптоми катаракти

Основні ознаки катаракти: поступове зниження гостроти зору, що доходить до сліпоти. У хворого з’являється розмитість предметів. Відзначається зниження яскравості і контрастності кольорів, затуманення та погіршення зору, іноді з тимчасовим поліпшенням. Відбувається зміна кольору зіниці, вона стає білою. Якщо ж кришталик повністю помутнів – настає сліпота.

Діагностика катаракти

Діагностика виконується лікарем-офтальмологом при огляді пацієнта на щілинній лампі – спеціальному біомікроскопі. Потім потрібно пройти обстеження – зробити загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, на RW, гепатит-В, загальний аналіз сечі, ЕКГ, флюорографію та отримати необхідні консультації: стоматолога, ЛОРа, гінеколога і ендокринолога.

катаракта

Лікування катаракти

Найефективніший і безпечний спосіб лікування катаракти – це мікрохірургічна операція, при якій видаляється помутнілий кришталик, а на його місце імплантується штучна інтраокулярна лінза. При допоміжній терапії, застосовуються такі препарати як: Квінакс, Офтан Катахром та Віта-Йодурол. До речі, позбутися катаракти шляхом мікрохірургічного лікування можна тут www.tarus.ua/lechenie-katarakty/, в центрі лазарної корекції зору “Тарус”.

Профілактика катаракти

Щоб виключити себе із зони ризику слід вести здоровий спосіб життя – відмовитися від алкоголю, куріння, дотримуватися здорового харчування і підтримувати оптимальну вагу свого тіла. Також потрібно обмежити вплив ультрафіолетового випромінювання, контролювати артеріальний тиск, рівень цукру в крові у діабетиків та рівень холестерину.

А ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/yaki-kontaktni-linzy-pidijdut-vam-najkrashhe.html, де ми розповідали, які контактні лінзи підійдуть вам найкраще. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

На додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, чи можна позбутися катаракти без операції. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь