Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Міфи про безпліддя, які заважають вам бути щасливою

У той час, коли тільки в США понад 6 мільйонів представниць прекрасної статі відчувають труднощі із зачаттям дитини, багато жінок по всьому світу, наслухавшись абсолютно дурної інформації про вагітність, соромляться говорити про своє безпліддя, вважаючи себе невдахами.

Не купуйтесь на ці міфи про безпліддя

Дітонародження та материнство вважається суто жіночою «роботою», з цим твердженням можна сперечатися, але факт залишається фактом. Тому кожна жінка дуже хвилюється, думаючи, “чому я не можу завагітнити” після «першої шлюбної ночі».

щаслива-жінка-з-тестом-на-вагітгість

Безпліддя – це сімейна криза для багатьох пар, які мріють про малюків. Але, чесно кажучи, мало хто з бездітних сімей знає про те, як працює людський організм, і що саме може викликати проблеми із зачаттям. Давайте будемо відверті, наша грамотність щодо репродуктивного здоров’я є жахливою. Тому, сьогодні ми вирішили розвінчати 8 популярних міфів про безпліддя, які, можливо, заважають вам стати щасливою.

1. «Це виключно жіноча проблема»

Зовсім ні! Тільки 30% репродуктивних проблем пов’язані з неправильною роботою жіночого організму. Ще 30% пов’язані з чоловічим здоров’ям. Решта 40% або поки не можуть бути діагностовані, або є комбінацією чоловічих та жіночих проблем. На жаль, дуже часто чоловіче безпліддя (недостатня кількість сперми або низька рухливість сперматозоїдів) приписується саме жінкам. Висновок: припиніть звинувачувати себе.

2. «У мого чоловіка були діти в минулому шлюбі, отже я є проблемою»

Ні, це помилкове твердження. Час міг змінити стан речей. Спосіб життя, вплив навколишнього середовища, медичні препарати, вік та інші фактори могли вплинути на якість чоловічих сперматозоїдів. Тому ще раз повторюємо: припиніть себе звинувачувати.

3. «Існує безліч методів лікування»

Змушені вас розчарувати, методи лікування безпліддя дуже обмежені. До того ж важливо розуміти, що існують процедури недоступні для багатьох пар з фінансових причин. У більшості випадків ваша страховка не зможе покрити такі речі, як донорські яйцеклітини чи сурогатне материнство.

жінка-спілкується-з-лікарем

4. «Якщо я здорова і перебуваю в чудовій формі, то легко завагітнію будь-коли»

Якщо вам 35 років, ви перебуваєте в першокласній фізичній формі, займаєтесь спортом, ведете здоровий спосіб життя та прекрасно себе почуваєте – це чудово. Проте ніякі вправи або дієти не можуть повернути час назад. 35-річні яйцеклітини будуть залишатися 35-річними, незалежно від того, наскільки молодо ви виглядаєте і відчуваєте себе.

5. «Вся справа в моїй нервовій роботі»

Безпліддя вкрай рідко можна списати на нервову роботу. Тільки дуже високий рівень стресу може вплинути на фертильність шляхом зміни гормонів, що регулюють формування яйцеклітин та овуляцію. Тим не менш, якщо ви дійсно відчуваєте нервове перенапруження, страждаєте від безсоння, швидко худнете та втрачаєте апетит, варто звернутися до лікаря, який допоможе вам зняти стрес.

6. «Якщо я не завагітнію, мій шлюб буде зруйнований»

Безпліддя дійсно є серйозним випробуванням для подружжя, оскільки зачіпає всі аспекти сімейного життя. Тим не менш, багато пар намагаються підтримувати один одного в боротьбі за своїх майбутніх діточок. Як не дивно, але загальна проблема зближує більшість партнерів, і навіть допомагає їм зміцнити свої стосунки.

чоловік-обіймає-дружину

7. «Зачаття відбудеться тоді, коли я кину про це думати»

Швидше за все, вам дійсно потрібно бути більш терплячою, але тільки не цього разу. Якщо вам вже за 35 або ви впродовж півроку безрезультатно намагаєтесь завагітніти, обов’язково зверніться до репродуктивного ендокринолога. Існує безліч факторів, про які ви навіть не здогадуєтесь, здатних впливати на дітонародження. Тому, не варто чекати дива, дозвольте лікарю визначити, чи є ваш спосіб життя перешкодою для зачаття дитини.

Наприклад, вчені з Гарвардського Університету недавно з’ясували, що зменшення споживання тваринного білка, відмова від простих вуглеводів (тортиків, тістечок, печива і т.д.), а так само суттєве обмеження алкоголю і кофеїну допомагає поліпшити овуляцію. Крім того, помірні фізичні навантаження та зниження ваги хоча б на 5-10 відсотків нормалізує менструальний цикл.

Важливо розуміти, що безпліддя – це не прокляття, а захворювання такеж як і ендометріоз, яке лікується не тільки медичними препаратами, але й здоровим харчуванням, зміною звичок та способу життя в цілому.

8. «Потрібно просто частіше займатися сексом»

Безпліддя не є сексуальним розладом – це певний стан організму. Не варто думати, що ваші проблеми викликані відсутністю 3-х разового сексу на день, або недостатнім стоянням у позі «берізки» після любовного акту.

 

Залишити відповідь