Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Нова школа і дитина – поради батькам

Багато з нас знають не з чуток, що адаптуватися на новому місці буває дуже складно навіть дорослій людині, що вже тут казати про дитину. Коли ваш малюк змінює школу, він обриває зв’язок з добре розвиненою і налагодженою соціальною системою, до якої звик, що не може не позначитися на його психологічному стані та успішності.

4 способи допомогти своїй дитині освоїтися в новій школі

У новій школі вашій дитині доведеться влитися в новий колектив, подружитися з однолітками, у яких вже налагоджені контакти один з одним, познайомитися з новими вчителями та освоїтися в новому класі, правила і атмосфера якого можуть суттєво відрізнятися від тих речей, до яких він звик. Чи можна допомогти своєму малюкові скоріше адаптуватися на новому місці? Так, і зараз ми розповімо, як саме це зробити.

новачок-у-школі

1. Увімкніть його в процес

Найчастіше перехід до нової школи пов’язаний з переїздом. Однак зміна місця проживання багатьма дітьми сприймається вкрай негативно. І на те є свої причини. Зазвичай, під час прийняття такого серйозного рішення як переїзд, діти не мають права голосу, хоча цілком здатні брати участь у процесі обговорення на правах повноцінних членів сім’ї. Наприклад, студенти можуть радитися з батьками щодо інститутів або факультетів, на які хочуть перевестися, а малюки можуть вибирати те шкільне приладдя, з яким хочуть з’явитися в новій школі.

Поділіться з дитиною тим, що ви знаєте про її нове місце навчання. Дозвольте школяреві задавати вам хвилюючі його питання. Таким чином, ви заздалегідь підготуєте малюка до всіх переваг і недоліків нової школи, що зміцнить його впевненість у собі.

2. Допоможіть у дослідженні нового місця

Є ряд простих запитань, на які новачок повинен отримати відповіді, потрапивши до незнайомого навчального закладу: розклад занять, час обіду, місцезнаходження туалету і ще багато інших речей, у дослідженні яких ви можете йому допомогти. Присвятіть себе першому шкільному дню своєї дитини, якщо це можливо. Таким чином, ви знімете всі страхи школяра, заспокоїте його і налаштуєте на позитив.

3. Запропонуйте подружитися з однокласниками

Важливо розуміти, що найбільші страхи новачка пов’язані з острахом нікому не сподобатися в новому класі. Тому, замість того, щоб зациклюватися на занепокоєнні свого школяра, допоможіть йому приєднатися до декількох позакласних заходів, де він зустрінеться з однолітками, що розділяють його інтереси. Поясніть дитині, що відкритість і бажання познайомитися справлять позитивне враження на оточуючих та дозволять скоріше завести нових друзів, а замкнутість навпаки відштовхне однолітків.

4. Поговоріть про дитячі проблеми

Знайдіть час для відвертої розмови і вислухайте всі сподівання дитини, не перебиваючи. Намагайтеся ставитися до всіх страхів школяра без іронії та банального батьківського «не хвилюйся, все буде добре». Замість цього проведіть мозковий штурм – запропонуйте оптимальні сценарії вирішення конкретних дитячих проблем. Скажіть, що ви розумієте, як складно влитися в новий колектив і адаптуватися на новому місці, але знаєте, що ваш син (або донька) сама розумна, добра, і здатна побороти всі свої страхи, дитина. Переконайте малюка в тому, що всі новачки переживають те ж саме, і нагадайте про ті часи, коли він вже стикався з подібними змінами або проблемами та успішно їх вирішував.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: