Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Основні світові релігії або у що ми досі віримо?

У давнину існувала велика кількість різних релігійних вірувань. Люди вірили в духів предків, обожнювали тварин, природні явища від яких залежало їх життя. Для стародавнього світу було характерно язичництво – віра в велику кількість богів. У більш пізні епохи склалися великі світові  релігії, які в сучасному світі є наймасовішими.

Під світовими релігіями прийнято вважати монотеїстичні релігії, які визнають єдиного Бога і мають велике число послідовників. З точки зору масовості, сучасні світові релігії це:

 • Християнство;
 • Іслам;
 • Іудаїзм;
 • Буддизм
 • Індуїзм.

Християнство

християнство

Християнство (від грецького Христос – помазаник, месія) це релігія, що визнає Ісуса Христа, як Сина Божого і месію, як рятівника роду людського. Християнство, як релігія, з’явилася разом з розп’яттям і воскресінням Христа в 33 році нашої ери. Християнство це єдина релігія, яка визнає триєдність Бога, тобто три іпостасі (Бог-Отець, Слово, Святий Дух) однієї сутності єдиного Бога. Основою всього християнського вчення є Новий Завіт, але не заперечуються і шануються книги Старого Завіту. Ця релігія заснована на таїнствах хрещення і причастя, а також покаяння для прощення гріхів. Християнство складається з численних конфесій.

Іслам

іслам

Іслам (від арабського al-islam – покірність волі Бога). Іслам виник в 7 столітті нашої ери. Священною книгою мусульман, вважається Коран. Коран був продиктований пророку Магомету, за його власними свідченнями, ангелом світла. Іслам проповідує джихад (зусилля) – активну боротьбу зі злом в навколишньому суспільстві. Люди, що здійснюють добрі справи в матеріальному світі, є учасниками джихаду – муджахідами. Основними течіями ісламу вважаються:

 • Сунітізм (від арабського as-sunna – принцип, суть) – це течія, де віруючі йдуть шляхом пророка Магомета, який є зразком наслідування, ідеалом духовності, культури та моралі.
 • Шіітізм – течія, що визнає нащадків Магомета, як законних наступників і єдиних пророків.
 • Суфізм (від слова suffy – груба вовняна тканина) – це чернеча течія, що відійшла від монотеїзму. Вона культивує містичні обряди і медитацію.
 • Хариджизм – течія, що заперечує вічність Корану і справжність деяких сур.

Іудаїзм

Іудаїзм

Іудаїзм (від імені Іуди сина Якова) – релігія, що визнає Тору (П’ятикнижжя Мойсея), як єдине вчення, дане Мойсею Богом в 2047 році до нашої ери на великій горі Сіон. Тора складається з п’яти книг: Береш, Шемот, Ваікра, Бемідбар та Дварим. Символ іудаїзму це шестикутна зірка Давида. Іудеї не визнають Христа, як месію, обіцяного пророками, і продовжують чекати рятівника єврейського народу.

Буддизм

буддизм

Буддизм це вчення про духовне пробудження, що виникло в 6 столітті до нашої ери, на основі ідей Будди. В основі буддизму лежить вчення про 4 благородні істини: про страждання, про причини страждання, про позбавлення від страждання і про шляхи позбавлення від страждання. Також проповідується шлях досягнення нірвани, заснований на моральності, зосередженні і мудрості. Найбільш відомі школи буддизму це:

 • Нікая – школа раннього буддизму.
 • Махаяна (від китайського велика колісниця) – найбільш пізня китайська школа буддизму.
 • Ваджраяна (від тибетського алмазна колісниця) – тибетська школа буддизму.
 • Сігон (від японського правильне слово або молитва) – японська школа буддизму.

Індуїзм

Індуїзм

Індуїзм це релігія древніх індусів, що зародилася у 2 столітті до нашої ери в верхів’ях Гангу. Вона проповідує багатобожжя надприродних особистостей в вигляді аватарів, які іноді сходять до людей.

А ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/yak-probachyty-lyudynu-ta-zvilnytysya-vid-brydkyh-spogadiv.html, де ми розповідали, як пробачити людину та звільнитися від бридких спогадів. Можливо ця інформація теж вас зацікавить.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

На додаток до вищесказаного пропонуємо 10 цікавих відео-фактів про буддизм. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Введіть свій E-mail: