Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Психологія кольору в домашньому інтер’єрі

А чи знаєте ви, що оточуючі нас відтінки впливають не тільки на настрій, але і на наші розумові здібності, енергетику, творчий потенціал та здатність до навчання? Якщо хочете стимулювати свою інтелектуальну діяльність, скористайтеся нашими ідеями домашнього декору і дізнайтеся, як психологія кольору може позитивно впливати на людину.

Психологія помаранчевого кольору

психологія кольору в інтер'єрі квартири

Помаранчевий колір активізує розумову діяльність, збільшує надходження кисню в мозок і змушує нас відчувати себе активними і готовими домагатися поставлених цілей. Він також допомагає соціальній взаємодії між людьми, будучи менш агресивним і більш романтичним відтінком, ніж червоний.

Але помаранчевий дуже яскравий колір, тому його краще використовувати в якості акценту, а не основи. Спробуйте більш ніжні тони жовтогарячого, такі як нектарин, помаранчева троянда, гарбуз та інші. Щоб уникнути перенасичення, важливо не перестаратися. Наприклад, зробіть на одній зі стін помаранчевий акцент, і додайте в інтер’єр декоративних помаранчевих подушок.

Вплив кольору на людину може бути, як позитивним, так і негативним. Якщо ви і без колірних стимуляторів схильні до гіперактивності або дратівливості, варто уникати яскравих апельсинових тонів в домашньому декорі. Крім того, щоб не погладшати, не варто робити помаранчевою кухню, оскільки така палітра викликає почуття голоду.

Психологія жовтого кольору

жовта-канапа

Коли наступного разу зберетеся оновлювати інтер’єр квартири, не забудьте про жовтий колір, який теж стимулює розумову активність, але, на відміну від помаранчевого, його можна більше використовувати в ідеях домашнього декору. Він покращує пам’ять, підвищує концентрацію уваги і сприяє творчому мисленню. Жовтий є відмінним відтінком для місць, де ви навчаєтесь, працюєте або створюєте креативні проекти. Однак тут теж важлива помірність, оскільки занадто багато жовтого кольору може зробити вас надмірно вразливою. Насправді додати до інтер’єру трохи жовтого кольору дуже просто, достатньо поставити в кімнаті вазу з лимонами або свіжими жовтими квітами.

Фахівці не рекомендують використовувати темно-жовту палітру в оформленні всієї квартири. Крім того, цей відтінок не підходить для творчості, тому що асоціюється з обережністю. Жовтий найкраще виглядає в поєднанні з контрастними темними або нейтральними тонами. Якщо ви хочете цілеспрямовано забезпечити позитивний вплив жовтого кольору, вибирайте відтінки лимона, кукурудзи або нарциса.

Психологія блакитного кольору

блакитна-стіна

Світло-блакитний колір недарма люблять використовувати в декоруванні шкільних інтер’єрів, оскільки він сприяє збільшенню продуктивності праці, підвищенню інтелектуальних здібностей і розвитку творчого мислення. Блакитний є ідеальним відтінком для концентрації уваги і допомагає зосередитися гіперактивним дітям, які часто відволікаються. Крім того, він пригнічує апетит і заспокоює, сповільнюючи обмін речовин.

Слід пам’ятати, що на відміну від блакитних кольорів, темно-сині тони викликають депресію, тому їх варто уникати в декоруванні периметра робочого простору, житлових кімнат або кухні. Замість цього вибирайте блакитну, сіро-блакитну або волошкову палітру. На додаток до цього, можна розбавити інтер’єр подушками таких самих кольорів. Блакитний колір рекомендується використовувати по всій квартирі в різних втіленнях і поєднаннях.

Психологія білого кольору

біла-кімната

Ми не радимо використовувати повністю білі колірні схеми для декорування домашнього інтер’єру. Білий відтінок викликає ностальгію і сентиментальність, які пригнічують інтелектуальні здібності. Але білий колір може і позитивно впливати на людину, допомагаючи очистити розум і позбутися від фізичного та психологічного напруження.

Психологія сірого кольору

сіра-спальня

Сірий колір є одним з найпопулярніших відтінків, використовуваних в дизайнерських рішеннях для будинку, оскільки його можна застосовувати для посилення ефекту інших кольорів. І хоча вплив цього кольору на психіку є мінімальним, він завжди асоціюється з мудрістю і цілісністю.

Психологія чорного кольору

чорна-кухня

Рішення використовувати або не використовувати чорний колір повністю залежить від особливостей вашого характеру. Цей відтінок добре поєднується з усіма тонами, згаданими вище, але його повинні вибирати тільки ті люди, яким необхідно отримати відчуття розкоші і шику для стимуляції свого творчого мислення. Решту людей чорна палітра може просто пригнічувати. Якщо ви все ж хочете спробувати чорний відтінок в домашньому інтер’єрі, не робіть його домінуючим, а просто використовуйте чорну текстуру.

 

Залишити відповідь