Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Різноманітність брошок: від класики до авангарду

Мало хто знає, що в середньовіччя при дворі французького короля брошки часто використовувалися як «таємні знаки». І початок цьому поклала одна з придворних дам, прикрасивши свою сукню брошкою у формі квітки, яка повинна була послужити особливим маячком для знайомого аристократа.

Незабаром за прикладом мадам Де Совіньї пішли й інші жінки. З тих пір мода на цей «таємний» знак стала зростати. Залежно від типу брошки і її місцерозташування, вона могла посилати абсолютно різні повідомлення: «так», «ні», «не сьогодні» і т.д.

Як бачите, одна з найбільш елегантних і вишуканих прикрас має дуже цікаву і не менш вишукану історію своєї популярності. Брошка стала невід’ємним аксесуаром спочатку у аристократок Франції, а потім і інших країн Європи.

брошка у вигляді жука

Не дивно, що завдяки такому незвичайному призначенню брошки стали неймовірно різноманітними: простими і витіюватими, легкими і масивними, з камінням і без. Кожна поважаюча себе великосвітська дама мала як мінімум кілька вишуканих прикрас, за допомогою яких спілкувалася зі своїми шанувальниками. Однак з тих пір багато хто забув про практичне застосування брошок, і більшість асоціює їх виключно з аристократичним життям і нічим іншим.

Сьогодні цей ювелірний виріб знову переживає черговий сплеск популярності. Знамениті кутюр’є використовують його як доповнення до своїх нарядів, а ювеліри виділяють наступні види аксесуарів за способом створення і обробки:

  • з інкрустацією – камінням, перлами;
  • без вставок;
  • емалеві – золоті прикраси, поверхня яких покрита шаром емалі;
  • мозаїчні – прикраси, декоровані смальтою (різнокольоровими скельцями);
  • ажурні – так звана техніка «філігрань»;
  • інталії – вироби з зображенням всередині прозорого каменю;
  • камелії – прикраси з опуклим зображенням з каменю або слонової кістки.

Для повсякденного носіння зазвичай вибирають прості гладкі брошки без вставок, а також камелії та інталії. Для вечірнього вбрання якнайкраще підійде прикраса з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, мозаїчні, а також ажурні вироби, які чудово відтіняють вечірнє вбрання.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А бонусом сьогодні буде цікавий відео майстер-клас з виготовлення оригінальної і стильної джинсової брошки. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь