Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Емпатія – як навчити дитину гарним манерам

Насправді етикет і гарні манери – це щось більше, ніж елементарна ввічливість і гарне виховання. Слова «дякую», «будь ласка», «вибачте» та інші знижують егоцентризм і розвивають емпатію у маленьких дітей. Крім того, гарні манери виховують такі якості як увага, повага, дисципліна, відповідальність і співпереживання.

Що таке емпатія?

Симпатія і емпатія є різними поняттями. Симпатія – це співпереживання, можливість розділяти печаль або занепокоєння іншої людини. А емпатія – це здатність розуміти почуття і мотиви інших людей, не відчуваючи їх особисто. Дехто може сказати, що діти з народження є відмінними психологами, здатними правильно трактувати людські емоції. Але більшість експертів сходяться на думці, що емпатія є навичкою, яку можна розвивати.

дитяча емпатія

Як працюють «чарівні слова»?

Малюки егоцентричні за своєю природою. Але в міру свого розвитку і дорослішання вони починають відрізняти «Я» від «інших». Якщо ви хочете розвинути емпатію у свого пузана, почніть з гарних манер, які є зовнішніми проявами вдячності і поваги до інших людей.

Будь ласка, дякую, вибачте

Намагайтеся використовувати ці слова всюди, де вони доречні, особливо в сімейному колі. Саме в колі близьких людей дітям найлегше буде даватися практика вимови «чарівних слів». Ці, здавалося б, прості слова, навчать малюка великодушності і почуттю вдячності.

Пропозиція допомоги

В когось розірвався продуктовий пакет? Жінка намагається провезти дитячу коляску через вузький турнікет? Такі щоденні ситуації є чудовою можливістю прищепити дитині почуття відповідальності. Вказуйте дітям на можливість комусь допомогти і заохочуйте їх прагнення приносити користь. Згодом ваші уроки будуть засвоєні і малюки почнуть проявляти ініціативу самостійно.

Привітання та прощання

Про привітання людей і прощанні з ними теж не можна забувати. Навіть якщо шибеники з головою занурені в свої розвиваючі ігри, дуже важливо, щоб вони вміли перерватися на кілька секунд і привітатися або попрощатися з використанням зорового контакту. Привітання та прощання допомагають дитині на практиці застосовувати базові соціальні навички.

Слова подяки

Слова подяки (не важливо, чи будуть вони сказані по телефону або написані в текстовому повідомленні) мають велике значення для розвитку емпатії і виховання гарних манер. Якщо малюки ще не вміють писати або друкувати, вони можуть намалювати подячну картинку, яку ви відправите бабусі або іншому адресату. Почуття вдячності допомагає уникнути дитячої зіпсованості.

гарні-манери

Як навчити дитину гарним манерам?

  • Не дозволяйте вашим гарним манерам йти разом з гостями. Якщо дитина буде бачити, що шаноблива поведінка – це елемент сімейної показухи, всі ваші зусилля та методи виховання, можуть виявитися марними.
  • Навчання гарним манерам потрібно починати якомога раніше з послідовним додаванням нових і нових правил.
  • Діти чітко копіюють батьківську модель поведінки. Тому намагайтеся бути добрим прикладом для наслідування не тільки вдома, а й за його межами.
  • Малюки можуть на автоматі вимовляти ввічливі слова або подяки, тому дуже важливо пояснювати їм сенс і значення гарних манер. Не робіть зі своїх крихіток папуг, які будуть просто правильно вимовляти завчені «чарівні слова».
 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail:

 
 
 
Найпопулярніші Статті