Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Що робити, якщо зламалася пральна машина?

Пральна машина відноситься до складної побутової техніки. Сучасні автоматичні моделі оснащені різними режимами прання і віджиму, що дозволяє максимально дбайливо доглядати за одягом, не витрачаючи при цьому великих фізичних зусиль.

Близько 90% поломок пральних машин відбувається через їх неправильну установку або експлуатацію. Саме тому встановлення автоматичних пральних машин рекомендується довіряти тільки професіоналам. Крім того, після покупки пральної машини фахівці рекомендують спочатку детально вивчити інструкцію і тільки після цього приступати до першого прання.

Рейтинг поломок пральних машин

Зазвичай, причину поломки легко усунути, оскільки вона криється в банальному недотриманні умов експлуатації техніки. Але, навіть в цьому випадку краще звернутися до сервісного центру, тому що існує висока ймовірність того, що після домашнього ремонту машинка перестане працювати. Ось з якими поломками найчастіше стикаються майстри сервісних центрів.

зламалася пральна машина

Пральна машина не зливає воду

Це може статися, якщо виникло засмічення в каналізації, зливному шлангу, фільтрі, або став непридатним насос. Якщо від’єднання шлангу і злив води проблему не вирішують, потрібна професійна допомога.

Пральна машина не включається

Це може статися з таких причин – не подається електроживлення; нещільно прикриті дверцята люка; перестав працювати блок електрокерування. Своїми силами цю поломку можна усунути, щільно прикривши люк, перевіривши наявність електроживлення в мережі і цілісність вилки. Якщо машинка все одно не включається, необхідно телефонувати до сервісного центру. Самостійні випадки ремонту в подібних ситуаціях часто призводять до ураження електричним струмом.

Під пральною машинкою з’являється калюжа

Це класична поломка, що виникає через неправильну експлуатацію. Відбувається найчастіше через знос або прорив ущільнювальної манжети на люці барабана. Щоб звести ймовірність пошкодження прокладки до мінімуму, необхідно акуратно витягати білизну з машинки і перевіряти кишені одягу перед пранням на наявність в них гострих предметів.

Вода в пральній машині не нагрівається

Причини може бути дві – перегорів тен або вийшла з ладу автоматика (реле і датчик нагріву). Замінити тен можна самостійно, але, якщо після заміни вода не нагрівається, однозначно необхідно звернутися до майстра. Тільки він зможе встановити причину і провести заміну деталей.

Барабан пральної машини гримить при обертанні

Це може відбуватися через вихід з ладу підшипників і сальників. Підбір і заміну деталей може провести тільки фахівець.

Останні моделі пральних машин обладнані функцією самодіагностики. У разі несправності на дисплеї з’являється код поломки. Деякі з них згадуються в інструкції по експлуатації, але більшість сигналів зможе розшифрувати тільки спеціаліст. Майте на увазі, саморемонт, як і самолікування, часто призводить до погіршення ситуації.

пральна машинка

Алгоритм дій при поломці пральної машини

Якщо ви діагностували у своїй пральній машині одну або кілька з перерахованих вище поломок, майстри рекомендують виконати наступні дії:

  1. Перевірити наявність живлення в електромережі, не включаючи машинку повторно.
  1. Злити воду через аварійний шланг, скориставшись люком в нижній частині передньої панелі, або через патрубок зливного фільтру.
  1. Від’єднати шланг від сифону і опустити його у відро. Злити воду, скориставшись режимом «віджимання».
  1. Спробувати запустити пральну машину в самому короткому режимі.
  1. Якщо всі ці заходи не принесли бажаного результату і машинка як і раніше «мовчить», необхідно викликати майстра сервісного центру.

Як продовжити безремонтний термін служби пральної машини

В автоматичних та напівавтоматичних машинах слід використовувати засоби, призначені виключно для машинного прання. Порошок і гелі для ручного прання дають рясну піну, яка може проходити через манжету люка пральної машинки.

Для продовження термінів служби тенів рекомендується регулярно 1 раз на 2-3 місяці використовувати засоби від накипу промислового виробництва або домашні засоби на основі лимонної кислоти.

З метою запобігання передчасного зносу бака, майстри радять при кожному пранні заповнювати його мінімум на 2/3, щоб не допускати розбалансування в процесі обертання. Не можна також і перевантажувати бак, це загрожує виходом з ладу мотора. Крім того, для коректної роботи машини повинен бути хороший напір води, при поганому тиску якість прання значно погіршується.

Раз на 2-3 місяці необхідно витягувати сміття з люка пральної машинки, розташованого внизу. Там часто накопичуються дрібні монети, волокна і інше сміття, яке може призвести до поломки барабану, манжети і двигуна.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо цікаве і корисне відео про правильний догляд за пральною машиною та її чистку від накипу і цвілі. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь