Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Що таке тотальне ендопротезування колінного суглобу?

Колінний суглоб – найбільший в людському тілі. Він утворений нижнім кінцем стегнової кістки, верхнім кінцем великогомілкової кістки і колінною чашечкою, яка ковзає в поглибленні стегнової кістки. Великі зв’язки, що прикріплюються до стегнової і великогомілкової кісток, забезпечують стабільність суглоба.

колінний суглоб

З’єднані поверхні цих кісток покриті суглобовим хрящем – гладкою тканиною, яка пом’якшує суглобові поверхні і полегшує рух.

Решта поверхні колінного суглоба покрита тонкою, гладкою тканиною – синовіальною мембраною, що виробляє спеціальну рідину, яка змащує суглобові поверхні і знижує силу тертя практично до нуля в здоровому коліні.

У нормі всі ці компоненти гармонійно взаємодіють. Однак хвороба або травма можуть зруйнувати цю гармонію, приводячи до сильних болів, м’язової слабкості та порушення рухової функції.

Кому показане тотальне ендопротезування колінного суглобу?

Рішення про необхідність оперативного лікування повинно прийматися спільно вами, вашою родиною і лікарем-травматологом, консультацію якого можна отримати тут http://www.artromed.com.ua/, в медичному центрі “Артромед” в Одесі.

Тотальне ендопротезування показане при наступних станах:

  • Сильні болі, які обмежують повсякденний рух, підйом або спуск по сходах, присадку на стілець.
  • Помірні або сильні болі в спокої вдень або вночі.
  • Хронічне запалення і набряклість суглоба, яка не знижується в спокої або при прийомі ліків.
  • Деформація – відхилення гомілки назовні або досередини.
  • Тугорухливість – порушення згинання або розгинання в суглобі.
  • Зниження ефекту від прийому нестероїдних протизапальних засобів (аспірину, ібупрофену, диклофенаку та ін.), які часто дуже ефективні на ранніх стадіях артриту. Але їх ефективність значно варіює у різних пацієнтів. Дія цих препаратів знижується в міру прогресування артриту.
  • Толерантність чи ускладнення при прийомі знеболюючих препаратів.
  • Відсутність ефекту від інших методів лікування, таких як ін’єкції гормонів, препаратів гіалуронової кислоти, фізіотерапія або інше хірургічне втручання.

Незважаючи на те, що велика частина пацієнтів, що підлягають тотальному ендопротезуванню колінного суглоба, зазвичай у віці від 60 до 80 років, доктор вибирає показання до операції грунтуючись на індивідуальному підході.

Рекомендації до проведення хірургічного втручання засновані на інтенсивності больового синдрому, обмеженні рухливості в суглобі, і загальному стану здоров’я незалежно від віку. Тотальне ендопротезування колінного суглоба може бути ефективним в будь-якому віці: від молодих людей з ювенільним артритом до літніх людей з деформуючим артрозом.

А ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/operatsiyi-endoprotezuvannya-suglobiv-v-izrayili.html, де ми розповідали про ендопротезування суглобів в Ізраїлі. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

На додаток до вищесказаного пропонуємо цікаве відео про всі етапи ендопротезування колінного суглоба. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь