Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Стабілізатор напруги – розкіш чи необхідність?

Взагалі-то, стабілізатори напруги не потрібні. В мережі мають бути надійні 220 вольт, а розумна автоматика на підстанції повинна захищати від будь-яких аварійних ситуацій на лініях. Але що робити, якщо ви побудували котедж в кінці села, де трансформаторна підстанція являє собою пам’ятник епохи освоєння цілини і перших польотів у космос?

недостатньо напруги

Що робити якщо ваш сусід постійно варить якусь халтуру саморобним зварювальним апаратом, а бабусі-сусідки зберігають свої заощадження тільки в мріях, позичаючи одна в одної червонець до пенсії, і чути не хочуть про новий трансформатор?

Розглянемо трохи цифр і фактів. Допустиме відхилення напруги для більшості побутових приладів – не більше 10%, тобто нормальний діапазон це – 198-242 В. Однак, похвалитися такою напругою можуть далеко не всі населені пункти України, особливо віддалені від мегаполісів. Причини зниження напруги – великі втрати в проводах і трансформаторах, перевищення розрахункових потужностей підстанцій і мереж, які будувалися тоді, коли не було ні кондиціонерів, ні СВЧ-печей, ні електрообігрівачів для саун. Інші причини – знос проводів і з’єднань та велика відстань до підстанцій. В результаті, в деяких селах напруга може опускатися до 140 В і навіть нижче. Крім незручності від слабкого освітлення, низька напруга “вбиває” агрегати холодильників, пускачі ламп денного світла, “відключає” всі імпортні електроприлади з частотним керуванням – глибинні насоси, приводи воріт тощо, не дає працювати автоматиці газових котлів, комп’ютерів і телевізорів.

Підвищена напруга зазвичай пов’язана з недовантаженням підстанцій в зимовий період або неправильним регулюванням автоматики в трансформаторах. Різке підвищення напруги (до 380 В) може бути викликано аварією на повітряних лініях електропередач і в системах перемикання резерву.

стабільна напруга

Часті коливання напруги, зазвичай, викликані зварювальними роботами на лінії і включеннями-відключеннями потужних бойлерів, електрокотлів та інших електроприладів. Найбільш уразливими при стрибках напруги є дорогі побутові прилади – кондиціонери, мікрохвильовки, комп’ютери, охоронне обладнання, автоматика котлів, аудіо та відеотехніка.

Для вирішення подібних проблем із захисту побутової техніки від аварійних ситуацій були розроблені спеціальні стабілізатори напруги, які автоматично підтримують нормальну напругу на виході при її великих коливаннях в мережі живлення.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/shho-robyty-yakshho-zlamalasya-pralna-mashyna.html, де ми розповідали, що робити, якщо зламалася пральна машина. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо одну важливу відео-пораду, яка буде дуже корисною для тих, хто збирається придбати стабілізатор напруги. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Введіть свій E-mail: