Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Стабілізатор напруги – розкіш чи необхідність?

Взагалі-то, стабілізатори напруги не потрібні. В мережі мають бути надійні 220 вольт, а розумна автоматика на підстанції повинна захищати від будь-яких аварійних ситуацій на лініях. Але що робити, якщо ви побудували котедж в кінці села, де трансформаторна підстанція являє собою пам’ятник епохи освоєння цілини і перших польотів у космос?

недостатньо напруги

Що робити якщо ваш сусід постійно варить якусь халтуру саморобним зварювальним апаратом, а бабусі-сусідки зберігають свої заощадження тільки в мріях, позичаючи одна в одної червонець до пенсії, і чути не хочуть про новий трансформатор?

Розглянемо трохи цифр і фактів. Допустиме відхилення напруги для більшості побутових приладів – не більше 10%, тобто нормальний діапазон це – 198-242 В. Однак, похвалитися такою напругою можуть далеко не всі населені пункти України, особливо віддалені від мегаполісів. Причини зниження напруги – великі втрати в проводах і трансформаторах, перевищення розрахункових потужностей підстанцій і мереж, які будувалися тоді, коли не було ні кондиціонерів, ні СВЧ-печей, ні електрообігрівачів для саун. Інші причини – знос проводів і з’єднань та велика відстань до підстанцій. В результаті, в деяких селах напруга може опускатися до 140 В і навіть нижче. Крім незручності від слабкого освітлення, низька напруга “вбиває” агрегати холодильників, пускачі ламп денного світла, “відключає” всі імпортні електроприлади з частотним керуванням – глибинні насоси, приводи воріт тощо, не дає працювати автоматиці газових котлів, комп’ютерів і телевізорів.

Підвищена напруга зазвичай пов’язана з недовантаженням підстанцій в зимовий період або неправильним регулюванням автоматики в трансформаторах. Різке підвищення напруги (до 380 В) може бути викликано аварією на повітряних лініях електропередач і в системах перемикання резерву.

стабільна напруга

Часті коливання напруги, зазвичай, викликані зварювальними роботами на лінії і включеннями-відключеннями потужних бойлерів, електрокотлів та інших електроприладів. Найбільш уразливими при стрибках напруги є дорогі побутові прилади – кондиціонери, мікрохвильовки, комп’ютери, охоронне обладнання, автоматика котлів, аудіо та відеотехніка.

Для вирішення подібних проблем із захисту побутової техніки від аварійних ситуацій були розроблені ось такі http://xn--80ac0ce.xn--j1amh/stabilizator-naprugi-eleks-amper-12-1-40a.html спеціальні стабілізатори напруги, які автоматично підтримують нормальну напругу на виході при її великих коливаннях в мережі живлення.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/shho-robyty-yakshho-zlamalasya-pralna-mashyna.html, де ми розповідали, що робити, якщо зламалася пральна машина. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо одну важливу відео-пораду, яка буде дуже корисною для тих, хто збирається придбати стабілізатор напруги. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь