Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Ткані гобелени – ефектні прикраси інтер’єру

Ткані картини (гобелени) – це дивовижна, витончена річ, яка ніколи не вийде з моди. Вони вимагають особливої ​​майстерності при виготовленні, і ніколи не будуть виглядати як ширпотреб. Будь-яке, навіть найпростіше приміщення за допомогою гобелена миттєво перетворюється, тому що у його інтер’єрі з’являються помітні лиск і аристократизм.

Втім, в цьому немає нічого дивного, враховуючи той факт, що раніше гобелени ткали виключно вручну і ними прикрашали тільки будинки багатих дворян і королівські палаци.

ткані гобелени

Цікаві факти

Сьогодні кращі зразки такого ткацтва представлені в Луврі, Букінгемському палаці, Кремлі, Петергофі, Ермітажі. Найвідомішим гобеленом в світі вважається гобелен з Байе, вік якого налічує майже 900 років. Його авторство приписують рукам королеви – дружини Вільгельма Завойовника, а на самій тканій картині зображений сюжет з життя цього монарха – перемога норманів над саксами. Цей гобелен визнаний національною спадщиною Британії та внесений до списку об’єктів, що охороняються ЮНЕСКО.

А найбільший в світі гобелен був виготовлений зовсім недавно – в 2014 році його представили білоруські ткачі. Полотно одразу ж прозвали «гобеленом століття» і занесли в Книгу рекордів Гіннеса. Білоруський витвір мистецтва, виконаний вручну, створювався більше трьох років чотирнадцятьма ткачихами на спеціальних верстатах, здатних витримати вагу тканої картини. В результаті вийшло гігантське полотно, висота якого порівнянна з шестиповерховим будинком, а площа складає 300 квадратних метрів.

скатертина з гобелену

Технологія виготовлення

Варто відзначити цікавий факт – технологія виготовлення сучасних гобеленів майже нічим не відрізняється від старовинного мистецтва ткацтва. Тому майстри студії текстильного дизайну тчуть їх як і раніше ретельно і копітко, тільки використовують більш сучасні матеріали та обладнання. В цілому, процес створення тканої картини можна представити у вигляді трьох взаємопов’язаних етапів:

  1. Спочатку дизайнером створюється ескіз майбутнього виробу, основою для якого зазвичай служать історичні сюжети, картини або вже існуючі гобелени. По ньому розробляється технічний малюнок, який представляє собою набір різнокольорових карток, що чимось схожі на клітинки в малюнку вишивки «хрестиком».
  1. Далі починається підбір ниток для основи. Тут потрібно приблизно дванадцять тисяч горизонтально розташованих різнокольорових ниток, ця кількість повинна відповідати кількості вертикальних ниток. Після цього виплітається пробний клаптик полотна.
  1. Якщо проба вийшла вдалою, майстер продовжує роботу до повного завершення. При цьому йому доводиться застосовувати професійні навички, вирішувати складні завдання, постійно контролювати натяг ниток, не послабляти увагу до деталей і не допускати помилок в малюнку.

гобелен в сучасному інтер'єрі

Виготовлення гобелена – це дуже копітка і трудомістка робота. Але результат виправдовує себе сповна. Жодна інша річ не спроможна так перетворити інтер’єр, як картина з тканини, виготовлена за цією технологією. Скатертини, наволочки, чохли для меблів дійсно виглядають як справжні витвори мистецтва.

І якщо ворсові килими або сучасні полотна більшість дизайнерів використовують в інтер’єрі досить обережно, боячись порушити загальну стилістику приміщення, то з гобеленами подібних проблем не виникає. Ткані картини еклектичні за своїми сюжетами, а якість їх виконання завжди знаходиться на високому рівні. Тому вони здатні прикрасити собою будь-який будинок. Їх можна гармонійно розмістити і в пишній вітальні, і в затишній спальні, і навіть в невеликій дитячій кімнаті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Введіть свій E-mail: