Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Виховання відповідальності у малюків

У дорослому віці ми чудово розуміємо, що таке відповідальність і яку велику роль вона відіграє в нашому житті. Але більшість батьків навіть не підозрюють, що їхні діти вчаться бути відповідальними, дивлячись на щоденні вчинки оточуючих дорослих людей. Хочете привчити своїх малюків до порядку? Ми підкажемо, як це зробити.

Як привчити дитину до порядку?

Одразу попереджаємо, методи виховання відповідальності та навчання дисципліні вимагють терпіння, тому запасіться їм заздалегідь.

діти-сидять-на-канапі

“Набагато простіше і швидше самої в кінці дня зібрати всі розкидані дитячі іграшки та розвиваючі ігри, які роблять будинок схожим на дитячий садок. Змушувати малюків прибирати за собою – досить обтяжливе і невдячне заняття, яке тільки забирає час. Адже ще потрібно приготувати вечерю, підготувати дітей до сну і доробити всі справи, з якими я не встигла впоратися протягом дня…” – саме так думає більшість матусь, і… помиляється.

Не страшно, якщо ви іноді берете на себе прибирання дитячих іграшок та ін., але якщо ви будете робити це постійно, малята звикнуть до того, що мама все за них робить, і така турбота може відгукнутися вам у майбутньому.

Починайте виховання відповідальності в ранньому віці

Якщо дитина здатна робити щось самостійно, направляйте її, підказуйте, де зберігати іграшки і як справлятися з тим чи іншим завданням замість того, щоб виконувати роботу за малюка. Нічого складного, правда? Але чи можете ви постійно і усвідомлено слідувати цій здоровій логіці? Адже найчастіше після їжі мама машинально збирає весь посуд і прибирає зі столу. Замість цього, потрібно пояснити бешкетнику, як сильно він допоможе мамі, якщо сам після їжі збере весь брудний посуд і покладе його в мийку. Таким чином, дітлахи не тільки навчаться прибирати за собою, але і будуть почувати себе справжніми маленькими помічниками.

маленька-дівчинка-миє-посуд

Надавайте дитині можливість вибору

Якщо малюк вже знає слово «ні», не варто його питати: «Хочеш допомогти мамі зібрати іграшки і покласти на місце?» Навряд чи він сприйме таке прохання з ентузіазмом. Будьте мудрішою, надайте дитині можливість вибору, запитайте: «Що ти будеш прибирати, кубики або машинки?» Вибір дає пузанам відчути свою значимість, самостійність і владу (адже вирішують вони, а не мама).

Крім усього іншого, не забувайте про важливість гарних манер, адже виховання відповідальності не може обійтися без засвоєння правил поведінки. Але пам’ятайте, малюки у всьому будуть наслідувати вас, тому намагайтеся відповідати всім вимогам, які до них пред’являєте. Будьте в усьому прикладом для своїх дітей!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: