Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як допомогти дитині розв’язувати дитячі конфлікти?

Діти завжди будуть залишатися дітьми і суперечки, які виникають між ними на дитячих майданчиках, завжди будуть бурхливими і повними емоцій. Як ви вважаєте, коли батькам варто втручатися в дитячі конфлікти, а коли надавати можливість малюкам розбиратися самим?

Класичний сценарій: двоє дітей щасливо вовтузяться в пісочниці, але раптом один забрав іграшку в іншого і, наступний епізод який ви бачите – це дитячі сльози. Малюки не можуть висловлювати свої почуття належним і зрозумілим чином, як це роблять дорослі, тому іноді дуже емоційно реагують на ситуації, що їх зачіпають. Пам’ятайте про ці тонкощі, коли будете вирішувати, заступитися за свою дитину або дати дітям самим врегулювати їхню суперечку.

дитячий-конфлікт

Як навчити дітей уникати конфліктних ситуацій?

Кращий спосіб уникнути дитячого конфлікту – це не допустити його виникнення. Щоб допомогти дітям триматися подалі від неприємних ситуацій, потрібно заздалегідь підготувати їх до спілкування з однолітками.

  • Заохочуйте гарну поведінку. Якщо ви бачите, що малюки діляться іграшками і добре поводяться під час ігор – похваліть їх, скажіть, що вони молодці. Це допоможе їм зрозуміти, якої поведінки від них чекають дорослі, щоб змоделювати її в майбутньому.
  • Пояснюйте правила гри. Намагайтеся зупинити конфлікт до його початку за допомогою чіткого викладу деяких правил. Поясніть, що кожен малюк повинен чекати своєї черги, щоб покататися на гірці або, що в пісочниці потрібно ділитися іграшками. Допоможіть дітям зрозуміти основні принципи чесної гри.
  • Навчіть дитину ділитися емоціями. Поясніть малюкові, що якщо він роздратований, і не знає, як впоратися з ситуацією, то завжди може підійти до дорослих і попрохати допомогти вирішити виниклу проблему.

мама-серйозно-розмовляє-з-дітлахами

Приклади вирішення дитячих конфліктів

Деякі дитячі сварки неминучі, але вони можуть послужити відмінними прикладами для отримання вашою дитиною навичок вирішення конфліктних ситуацій.

  • Підкажіть потрібні слова. Дітям досить важко висловлювати свої емоції, тому під час сварок включаються агресивні методи захисту. Якщо ви допоможете малюкам правильно визначати свої почуття (страх, роздратування, смуток, біль і т.і.) і навчите про них казати – це згладить і зведе до мінімуму конфлікти на дитячих майданчиках.
  • Навчіть дитину емпатії. Допоможіть малюкові навчитися співчуттю на прикладі інших скривджених дітей. Розкажіть, що відчуває плачуча дитина.
  • Заохочуйте самостійне прийняття рішень. Не нав’язуйте власні вирішення конфліктів, запитайте у залучених до суперечки дітей, як вони хотіли б впоратися з проблемою. Дуже часто дітлахи придумують вельми креативні рішення і залишаються ними задоволені.

дитячі-образи

Коли варто втручатися в дитячі суперечки?

Діти більш стійкі до стресів на ігровому майданчику, ніж вам здається. Тому в разі виникнення спору з однолітками, потрібно дати дитині час для самостійного врегулювання конфлікту. Проте, бувають ситуації, коли варто втрутитися в дитячу суперечку:

  • Якщо конфлікт починає перетворюватися на сутичку. Іноді дитяча словесна перепалка на майданчику перетворюється на рукопашну сутичку, а це небезпечна ситуація, яка може призвести до несподівано серйозних травм. У цьому випадку ви повинні втрутитися та зупинити фізичне зіткнення малюків.
  • Коли негативні емоції зашкалюють. Якщо під час конфлікту дитина дуже сильно засмучена (істерика), краще втрутитися і видалити її з конфліктної зони. Як тільки малюк заспокоїться, можна буде повернутися і допомогти вирішити дитячу суперечку.
  • Якщо починаються знущання. Існує суттєва різниця між невеликою дитячою сваркою та хуліганством. Якщо ви помітили, що старша і сильніша дитина залякує або знущається над молодшою, або група дітей зацьковує одну дитину – потрібно втрутитися та покласти край такій поведінці.
 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: