Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як навести порядок в домі – 6 раціональних порад

Один з найпростіших способів зробити житло затишним – це підтримувати в ньому чистоту. Хочете дізнатися, як навести порядок в домі без зайвої суєти і нервів? Ось 6 простих і раціональних порад, які допоможуть вам правильно організувати домашнє прибирання.

Мудрі рішення для господарки

Існує безліч навчальних програм для початківців і вже досвідчених господинь. Ви можете записатися на курси крою та шиття, приділити час кулінарним класам, і навіть відвідати кілька лекцій, присвячених сімейним стосункам. Але чи чули ви коли-небудь про те, що десь вчать, як прибрати квартиру? На жаль, такі знання не користуються особливою популярністю, а даремно…

сім'я-готується-до-прибирання-квартири

1. Прибирайте весело

Коли ми думаємо про домашнє прибирання, у нас часто псується настрій, тому що навряд чи для когось прогулянка зі шваброю і пилососом по дому є улюбленим заняттям. Але все можна змінити і додати яскравих фарб навіть в цей нудний процес. Наприклад, увімкнути свою улюблену динамічну музику, щоб підштовхнути себе до більшої активності. Хіба існують якісь правила, що забороняють танцювати під час прибирання?

Крім того, можна прибирати, дивлячись якийсь легкий фільм, де за сюжетом не потрібно стежити дуже уважно, або залучити до наведення порядку дітей та перетворити рутину на захоплюючу гру: хто перший впорається з поставленим завданням – отримає приз. Будь-яке заняття можна зробити веселим, варто лише додати трохи фантазії.

2. Не намагайтеся переробити все відразу

Не намагайтеся встигнути все й одразу! Неможливо прибрати дім з верху до низу за один день – це величезна праця. Хочете провести добу зі шваброю в руках? Ні? Тоді необхідно щодня виділяти на прибирання трохи часу. Вирішіть, скільки вам потрібно (нехай це буде від 10 до 30 хвилин) і займіться наведенням поверхневого порядку. Зберіть розкидані речі, вимийте раковину і кухонну плиту, відітріть липкі плями на кухонній підлозі, зробіть все, що встигнете впродовж відведених часових рамок. Якщо хочете отримати додаткову мотивацію – встановіть таймер, який підкаже, скільки часу залишилося і коли потрібно закінчити.

3. Складіть графік прибирання і дотримуйтеся його

Більшість домогосподарок не уявляють, як швидко прибрати квартиру, бо намагаються щось робити лише час від часу, в випадкові моменти, за настроєм, а не за розкладом. Якщо ви дійсно хочете зробити своє житло чистим і затишним, складіть тижневий графік прибирання і виділяйте по одному дню для кожного з його пунктів. Прикріпіть графік на холодильник і щотижня його оновлюйте. Так ви будете знати, коли потрібно вимити підлогу, поміняти постільну білизну, випрати одяг або протерти пил. Чим чіткіше ви будете дотримуватися графіка, тим чистішою буде ваша квартира.

дівчина-витирає-пил

4. Позбавтеся від мотлоху

Хочете витрачати менше часу на підтримку чистоти? Тоді позбудьтеся усього видимого мотлоху, який вас оточує, і від того, який ховається по шафах. Чим менше непотрібних речей буде перебувати в квартирі, тим просторішою і чистішою вона буде виглядати. Пройдіться по кімнатах і зберіть в одному місці все, що вже давно не використовується і не представляє ніякої цінності. Якщо ви не знаєте, куди подіти старі речі і не можете знайти їм застосування – продайте, подаруйте або роздайте їх зі спокійною душею. Повірте, якщо протягом року ви не користувалися якимось предметом, а то і взагалі забули про його існування, він вам більше не знадобиться – не потрібно робити з квартири склад.

5. Зберігайте все на своїх місцях

Журнали, книги, іграшки, пульти дистанційного керування… чим більше різних дрібниць накопичується в обмеженому просторі, тим бруднішим і захаращеним виглядає таке місце. Вирішити цю проблему можна шляхом введення простого загального правила для кожного з членів родини: взяв, покористувався – поклади на місце.

6. Додайте полиць і гачків

Для того, щоб менше речей було розкидано по квартирі, потрібно мати достатню кількість гачків і полиць. Пройдіться по дому і подивіться, де не вистачає гачків, а потім придумайте дизайнерські рішення для збільшення їх кількості в спальні, ванній і передпокої, щоб можна було акуратно повісити пальто, рушник або халат, а не кидати їх, де попало. Те ж саме стосується і полиць. Якщо у вас багато книг, які вже ніде ставити, значить настав час додати нові місця для зберігання літератури.

 

Залишити відповідь