Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як почистити матрац в домашніх умовах?

Мало хто знає про те, що за рахунок накопичення продуктів життєдіяльності пилових кліщів і залишків відмерлих клітин шкіри, будь-який новий матрац стає в 2 рази важчим через 10 років використання. І на всьому цьому ви лежите кожен день! Погодьтеся, звучить огидно. Але ситуацію можна виправити.

Якщо ця інформація вас не зачепила, вам слід дізнатися ще й про те, що кожну ніч матрац в середньому вбирає 230 г людського поту, а в ліжку ви проводите 1/3 свого життя.

Мову про брудний матрац ми завели недаремно, адже очистивши його від пилу, мікробів і кліщів, ви зможете полегшити алергічні симптоми і запобігти виникненню поширених захворювань. Особливо це стосується тих людей, які придбали старий матрац.

новий матрац

Як правильно чистити матрац?

І хоча зробити матрац стерильним в домашніх умовах вам не вдасться, приділяючи йому увагу 4 рази на рік, можна підтримувати своє ліжко в чистоті і належних санітарно-гігієнічних умовах.

Підготовка до чищення

Зробіть розчин з 1 склянки теплої води і ½ склянки кисневого відбілювача. Намочіть в ньому відріз чистої тканини, добре відіжміть і видаліть весь пил і бруд, що нагромадився в стиках матрацу. Після цього дайте йому повністю висохнути.

Пилосос

Використовуйте широку щітку для очищення основної площі матрацу, середню для торцевих частин і щілинну для видалення бруду уздовж країв. На забудьте пропилососити матрац з двох сторін.

Виведення плям

Якщо ви виявили на матраці плями, акуратно промокніть їх ганчіркою, змоченою в перекису водню, а потім зробіть домашній засіб для виведення плям шляхом змішування в міксері ¼ склянки рідини для миття посуду з однією столовою ложкою води. Таким чином, у вас вийде ємність повна повітряної піни, яку і потрібно за допомогою лопатки покласти на забруднені ділянки, уникаючи попадання рідини. Дайте піні осісти, після чого протріть плями м’якою щіткою або губкою, змоченою в мильній воді.

Щоб не намочити матрац всередині і не залишити на ньому некрасивих розводів, намагайтеся використовувати якомога менше рідини під час чищення. Забруднені ділянки протирайте добре віджатими ганчірками або губками. І ніколи не користуйтеся сухими хімікатами, оскільки вони можуть бути токсичними.

ліжко з матрацем

Видалення неприємних запахів

Якщо матрац став погано пахнути, це можна виправити за допомогою горілки. Налийте 2 склянки найдешевшої горілки в пляшку з пульверизатором, розпорошіть по всій поверхні матраца з двох сторін і дайте йому висохнути на свіжому повітрі.

Позбавлення від пилових кліщів

Дослідження, проведені в Олександрійському Університеті в Єгипті, довели, що ефірні масла гвоздики і евкаліпта допомагають швидко позбутися пилових кліщів. Налийте в пляшку 1 літр води, додайте туди 20 крапель будь-якого із зазначених ефірних масел, розпорошіть по всій поверхні матраца з двох сторін і дайте повністю висохнути, перш ніж покласти на ліжко.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/naduvni-lizhka-i-matratsy-najpopulyarnishi-modeli.html, де ми розповідали про найпопулярніші моделі надувних ліжок і матраців. Можливо, ця інформація теж вас зацікавить.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, на що слід звертати увагу при виборі матраца. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: