Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як пояснити дитині, що таке мозок і як він працює?

Оскільки мозок є найскладнішою частиною тіла, багатьом батькам важко пояснити своїм дітям, як він функціонує. Тому зазвичай мами і тата розповідають дошкільнятам про різні частини тіла, намагаючись згадувати про мозок лише мимохідь, думаючи, що це нудно. Однак мозок далекий від нудьги!

вивчення мозку

Наочні посібники

Щоб пояснити дитині, що таке мозок, намагайтеся використовувати якомога більше наочних посібників. Покажіть дітям фотографії мозку, розкажіть, що він складається з двох півкуль: права півкуля контролює рухи лівої сторони тіла і навпаки. Спочатку ваші пояснення здаватимуться малюкові трохи заплутаними, але трохи пізніше він зрозуміє, що будова наших тіл багато в чому відрізняється від їх візуального сприйняття. Попросіть дитину підняти праву руку і запитайте, яка сторона мозку відповідає за цей рух. Така діяльність є відмінним способом закріпити засвоєний матеріал.

Правда, щоб давати малюкові павільну і вичерпну інформацію, потрібно самим добре розбиратися в темі. Тому перш ніж вдаватися до пояснень, перейдіть за цим http://golmozg.ru/stroenie/golovnoj-mozg-stroenie-i-funkcii-obshhee-opisanie.html посиланням і прочитайте про будову і основні функції головного мозку людини.

Порівняння

Порівняйте мозок з іншими предметами, знайомими вашій дитині. Наприклад, можна сказати, що мозок подібний до кулі, оскільки теж має подобу кулястої форми. Покажіть дитині малюнок мозку і запитайте, на що він схожий на його думку. Якщо малюк скаже, що на клубок черв’яків або спагеті, то буде частково мати рацію.

Мозкові ігри

Пограйте в ігри на запам’ятовування або зробіть інші вправи для тренування мозку. Для дітей 2-3 років нескладні мозкові розминки будуть веселим і цікавим проведенням часу, плюс вони покращують роботу мозку. Згодом ви помітите, що дитяча пам’ять покращилася, і малюки стали запам’ятовувати інформацію набагато швидше і на більш тривалий час.

що таке мозок і як він працює

Казки

Покажіть дитині, як мозок відповідає за емоції. Прочитайте їй будь-яку з казок, де хороші персонажі перемагають поганих, і в кульмінаційний момент розвитку подій запитайте малюка, що він відчуває, а також, що робить його щасливим, сумним, сердитим або збудженим. Поясніть, що всі ці почуття виходять з мозку.

Образотворче мистецтво

Спробуйте пояснити роботу мозку на прикладі малювання або музики. Наприклад, попросіть дитину закрити очі, зіграйте їй одну і ту ж мелодію з різницею в кілька нот і запитайте, чи були ці два виконання однаковими. Розкажіть, що саме мозок допомагає зрозуміти навіть дуже маленькі відмінності. Намалюйте кілька кольорів і попросіть малюка назвати їх. Потім запитайте, звідки він знає назви кольорів. Швидше за все, він скаже, що ви його самі навчили, і буде правий. Його мозок пам’ятає все, що ви розповідали раніше.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/yak-pokrashhyty-pam-yat-ta-robotu-mozku-za-dopomogoyu-yizhi.html, де ми розповідали, як поліпшити пам’ять і роботу мозку за допомогою певних продуктів харчування. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо 10 цікавих відео-фактів про мозок, яких ви, можливо, не знали. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail:

 
 
 
Найпопулярніші Статті