Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як правильно доглядати за автомобільним акумулятором?

Одним з основних призначень акумулятора є початковий запуск двигуна автомобіля. Як і всі інші системи, акумуляторна батарея має свій термін служби, але багато водіїв ставляться до цього факту досить скептично і вважають, що після того, як батарея відслужила свій термін, її не слід відразу утилізувати.

Є економісти, які вважають за краще спочатку поекспериментувати і спробувати її відновити.

догляд за акумулятором

Методів реанімації акумулятора кілька, наприклад, зарядка батареі зарядним пристроєм та інші, але при цьому слід дотримуватися певних правил експлуатації обладнання:

 • використовувати акумулятор тільки для призначених цілей;
 • мінімізувати забруднення;
 • не залишати батарею на тривалий час на холоді;
 • контролювати рівень електроліту.

Поширені несправності АКБ

 • Сульфатація пластин. При цьому спостерігається падіння ємності АКБ. Пластини починають надмірно грітися, а електроліт закипає;
 • Порушення цілісності батареї (механічне). АКБ в такому стані не підлягає відновленню;
 • Пошкодження свинцевих пластин в результаті замикання. Даний недолік підлягає відновленню, для чого доведеться зробити розкриття акумулятора і заміну пошкоджених пластин;
 • Експлуатація з порушеннями. В результаті переохолодження батареї відбувається замерзання електроліту. Пошкоджується обладнання в цілому. Таку акумуляторну батарею простіше викинути, ніж намагатися відновити.

ємність аккумулятору

Швидка допомога для акумулятора

Якщо ви впевнені в причині виходу батареї з ладу, можна приступати до її реанімації. Наступне буде справедливо для обслуговування свинцевих акумуляторів. Дану процедуру можна зробити самостійно.

 1. Проведіть загальний огляд акумулятора. У разі, якщо на електродах спостерігається біле або іншого кольору напилення – проведіть його очищення. Кращим матеріалом для цієї процедури стане дрантя, наждачний папір або металева щітка. Можливо ці заходи допоможуть, оскільки погані контакти часто є причиною поганої працездатності батареї.
 1. Зробіть розрядку-зарядку. Спочатку за допомогою певних імпульсів звільніть пластини від сульфатації початкової стадії. Потім розрядіть акумулятор і підключіть до нього автомобільну лампочку. Після її загасання – проведіть повну зарядку. Кілька подібних циклів здатні реанімувати все що завгодно.
 1. Замініть електроліт. Злийте старий електроліт, вимийте ємність дистильованою водою і заповніть спеціальним розчином, який складається з трілону і аміаку. Через годину злийте розчин, після чого ще кілька разів повторіть процедуру. Завершальний етап передбачає промивання банок акумулятора дистильованою водою і заливку свіжого електроліту.

При проведенні зазначених процедур не забувайте, що вихід з ладу акумуляторної батареї автомобіля легше попередити, ніж виправити. Тому стежте за нею, особливо в зимовий час, постійно очищайте клеми АКБ, якщо з’являються оксиди, контролюйте кількість і щільність електроліту і не переохолоджуйте акумулятор. При дбайливому ставленні батарея прослужить вам багато років. Якщо ж вона вийшла з ладу остаточно, ось https://accumbaza.com.ua сайт “Аккум База”, де можна замовити необхідний автомобільний акумулятор за цілком прийнятною вартістю.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/5-najbezpechnishyh-avtomobiliv-dlya-podorozhej-z-ditmy.html, де ми розповідали про 5 найбезпечніших автомобілів для подорожей з дітьми. Можливо, ця інформація теж вам знадобиться.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо дізнатися, як контролювати рівень електроліту в автомобільному акумуляторі. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь