Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як правильно медитувати або медитація для зайнятих

Занадто зайняті, щоб бути щасливою? Або настільки зайняті, що навіть ніколи думати про щастя? Тоді, можливо, настав час навчитися мистецтву медитації і дізнатися, як правильно медитувати. Медитація зробить вас щасливішою, поліпшить здоров’я і загальне самопочуття.

Медитація в дії

Багато хто чув про користь медитації, але мало хто замислювався про це всерйоз. Якщо ви вважаєте, що таке заняття вимагає спеціального навчання, знайте, зрозуміти суть медитації зовсім не важко, складніше освоїти її на практиці.

медитація-на-роботі

Але якщо простота, спокій, релаксація, і підвищення уважності не є для вас достатньою мотивацією, ось ще кілька корисних моментів, які, можливо, підштовхнуть вас до занять – медитація покращує якість життя, підвищує працездатність, знімає стрес, поліпшує фізичний і психічний стан здоров’я і допомагає очистити свій розум від негативу.

Правильна поза

Оскільки наші розум і тіло є повністю взаємозалежними, потрібно вибрати ту зручну позу, яка посприяє максимальній концентрації під час медитації.

  1. Сядьте на підлогу, схрестивши ноги (можна підкласти під себе м’яку подушку або просто сидіти в кріслі, якщо на підлозі незручно).
  1. Покладіть руки на коліна, долонями до гори (так, щоб вони знаходилися на рівні пупка) і зімкніть великий палець з вказівним або середнім пальцями.
  1. Тримайте спину прямою, розслабте щелепно-лицьові м’язи і помістіть кінчик язика позаду передніх зубів.
  1. Нахиліть голову трохи вперед з напівзакритими очима або дивіться сфокусовано на підлогу перед собою.
  1. Розправте плечі, дозволяючи повітрю безперешкодно циркулювати по вашому тілу.

медитація-вдома

Цілі

Буддисти починають кожен сеанс медитації з нагадування собі, чого вони хочуть цим досягти. Вам, як новачку, можна ставити природні і прості цілі, такі як стати більш спокійною і розслабленою.

Об’єкт для концентрації уваги

Хоча для власного зосередження ви можете вибрати спеціальні мантри або візуалізацію, найбільш простим і доступним об’єктом для концентрації уваги є дихання. У диханні є одна важлива перевага – воно завжди з вами. У будь-яких стресових ситуаціях, незалежно від місцезнаходження, ви завжди можете дихати. Більш того, звичайне зосередження на диханні має виражену системну дію. Простіше кажучи, концентруючи увагу на правильному диханні, ви заспокоюєтеся, розслабляєтеся і починаєте більш тверезо оцінювати будь-яку ситуацію.

Два способи медитації

Спосіб 1: Підрахунок видихів

Ідея полягає в тому, щоб подумки рахувати кожен свій видих. Порахуйте 10 видихів і почніть вправу спочатку. Постарайтеся довести час дихальної медитації до 15 хвилин.

Якщо ви вважаєте, що це занадто легко, майте на увазі, що під час вправи до вашої голови без запрошення будуть заходити найрізноманітніші думки, на які ви станете відволікатися і збиватися з рахунку. Тому коли зрозумієте, що відволіклися, почніть дихальну вправу заново.

Якщо вам важко доводити підрахунок видихів до десяти, почніть з чотирьох і поступово збільшуйте кількість. Через деякий час результатом таких вправ стане повільне дихання, нормалізація серцевого ритму і загальне відчуття спокою.

медитація-на-природі

Спосіб 2: Дев’ять циклів дихання

Така техніка медитації трохи складніша, ніж підрахунок видихів, але якщо ви любите монотонну механічну роботу, цей спосіб підійде вам як найкраще.

Ідея полягає в тому, щоб протягом перших трьох вдихів і видихів вдихати через ліву ніздрю, а видихати через праву, прикриваючи одну ніздрю рукою. Потім навпаки, три рази вдихати через праву ніздрю, а видихати через ліву. А після цього, три рази зробити вдих і видих через обидві ніздрі. Сенс даної вправи полягає не стільки в диханні, скільки в концентрації уваги на самому процесі.

Як правильно медитувати, щоб відчути результат?

Зосередившись на диханні, ви можете медитувати, де завгодно. Але медитація – це набагато більше, ніж просто правильне спокійне дихання. Щоб відчути результат, ви повинні зробити її частиною свого життя.

Виберіть найзручніший час доби і медитуйте щодня, дотримуючись певного графіка. Режим відіграє дуже важливу роль. Не займайтеся медитацією за настроєм або коли з’являється хвилинка. І запам’ятайте, десять хвилин медитації кожен день – це набагато краще, ніж дві години поспіль на вихідних.

Зробіть медитацію нормальною і приємною частиною свого повсякденного життя. Погляньте на це, як на тимчасову інвестицію, що поліпшить ваше психологічне та фізичне здоров’я, а також саму якість вашого існування.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: