Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як правильно розвивати соціальні навички дитини?

У світі, який починають захоплювати цифрові технології, батьки справедливо турбуються про те, чи отримають їх діти необхідні соціальні навички живого спілкування, які так важливі для здорових міжособистісних стосунків. А ви знаєте, як правильно виховувати дитину, щоб вона росла комунікабельною і щасливою?

Як протистояти цифровому вторгненню?

Цифрова комунікація, така як текстові повідомлення, електронна пошта і соціальні мережі, все сильніше витісняє звичне нам спілкування віч-на-віч. Громадська організація Kaiser Family Foundation заявляє, що згідно з їхньою статистикою, діти від 8 до 18 років витрачають в середньому по сім з половиною годин на добу на спілкування за допомогою мобільних телефонів і комп’ютерів.

дитина-з-планшетом

Безумовно, технічний прогрес позитивно впливає на наше життя, але коли ми використовуємо сучасні гаджети, щоб зайняти або заспокоїти малюка, то не замислюємося про те, що наші цифрові друзі в довгостроковій перспективі можуть принести більше шкоди, ніж користі. Обмежене живе дитяче спілкування з навколишнім світом в подальшому може призвести до замкнутості, емоційній нестійкості, невмінню вирішувати конфліктні ситуації і брати участь в світських бесідах або спонтанних розмовах.

Як розвивати соціальні навички в світі високих технологій?

Які б ви не були зайняті, знайте – навчити дитину базовим соціальним навичкам без батьківської участі і моделювання різних ситуацій неможливо. Ось 7 головних навчальних прикладів, які ви можете щодня практикувати зі своїми дітьми.

1. Зоровий контакт

Під час живого спілкування між людьми обов’язково повинен бути присутнім зоровий контакт. Навчіть дітей дивитися в очі людині, з якою вони спілкуються, навіть якщо для цього потрібно відірватися від цікавої гри і переключити свою увагу на співрозмовника.

2. Чіткість і гучність мови

Покажіть малюкам, яким тоном і з якою гучністю потрібно говорити. Поясніть їм, що потрібно чітко і зрозуміло вимовляти слова під час спілкування.

3. Початок розмови

Соціальні навички розвиваються за допомогою репетицій і повторень. Відрепетируйте з дитиною початок розмови і покажіть їй, як найбільш комфортно можна почати діалог. Допоможіть малюкові вивчити кілька базових питань, за допомогою яких можна завжди підтримати розмову.

мати-розмовляє-з-маленькою-донькою

4. Гарні манери

Не важливо, доросла людина чи ні, гарні манери можуть багато про неї розповісти. Чемна й шаноблива дитина, буде завжди добре прийнята як в дорослому суспільстві, так і серед своїх однолітків. Демонструючи свою емпатію та повагу до інших людей, діти отримують більше соціальних бонусів, оскільки є приємними співрозмовниками.

5. Репетиція вітання

Будучи в гостях або приймаючи гостей, попрактикуйтеся з малюками в проголошенні вітань. Простежте, щоб вітаючись чи прощаючись, діти відривалися від своїх справ і дивилися людям в очі. Поясніть їм, що бурчати під ніс «привіт» або «до побачення», не перериваючи своїх занять, просто неввічливо.

6. Робота з нудьгою

Дозвольте дитині понудьгувати, не поспішайте спонукати її до дій і не давайте ніяких електронних пристроїв. Таким чином, у малюка з’явиться більше можливостей поспілкуватися з сім’єю, з однолітками, просто подумати, пофантазувати або помріяти.

7. Приклад для наслідування

Покажіть дітям, що у вас немає залежності від цифрових технологій. Якщо ви кожні п’ять хвилин будете читати або відправляти текстові повідомлення, а під час сімейної вечері розмовляти по телефону, знайте – ваші діти будуть робити те ж саме.

Підсумок

Технології об’єднують людей, але неправильне і безконтрольне їх використання може призвести до негативних наслідків. Завдання сучасних батьків полягає в тому, щоб звести до мінімуму недоліки технічного прогресу і розвивати соціальні навички дитини змалечку.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: