Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як пробачити людину та звільнитися від бридких спогадів?

Якщо ви хочете відчути себе вільною, скинути тягар з душі і стати більш люблячою, вам не обійтися без вибачення своїх кривдників і самої себе. Злість та розчарування, які залишилися у вас всередині, можуть негативно впливати на ваше життя. Хочете дізнатися, як пробачити людину та звільнитися від обурення? Ось практичні рекомендації психологів, які допоможуть вам це зробити.

Пробачення – це свобода

Справжнє пробачення – це полегшення. Пробачивши людину, ви перетворитесь на впевнену, щасливу та продуктивну в досягненні своїх цілей жінку, адже пробачаючи інших людей, ви робите краще не їм, а собі. Крім того, смиренне спокутування власних гріхів – це відмінний спосіб підняти самооцінку.

шлях-до-пробачення

Непробачена образа може:

  • Позбавити почуття власної гідності;
  • Тримати вас у пастці гніву та обурення;
  • Змусити відчувати безпорадність і розчарування;
  • Принести фізичні та психологічні страждання;
  • Позбавити радості насолоди відносинами або досягненнями.

Вибачивши або вибачившися, ви отримаєте:

  • Полегшення і звільнення від поганих думок.
  • Легкість, почуття жалю і доброзичливості.
  • Відчуття благородства, яке зробить вас добрішою, надихне і додасть сил.
  • Можливість стати зовсім іншою, оновленою людиною.

Подивіться на факти

Давайте будемо відверті – ми повинні пробачати, адже тягар образ досить важкий і неприємний. Якщо ви не визнаєте, що застрягли в сипучих пісках своєї розлюченості, то ніколи з них не виберетесь і не зможете жити повноцінним життям.

Позбавтеся гніву

Навіть якщо ви знаєте, що діяння кривдника дійсно огидні і ваш гнів виправданий, знайдіть в собі сили, щоб приборкати роздратування і злість.

Згадайте свої образи

Згадайте всі отримані образи. Але не для того, щоб обливатися сльозами від жалю до себе. Замість цього візьміть аркуш паперу, ручку і докладно розпишіть образи, які були вам нанесені. Починайте кожний новий опис з наступних слів: «Я повністю вибачаю (ім’я людини) за (перелік злодіянь). Не пишіть на автоматі, будьте щирі, чесні і вдумуйтеся в кожне слово. Коли закінчите, зачитайте перелік кілька разів, потім підпаліть над унітазом, дозвольте паперу максимально догоріти в руках та змийте його залишки разом з попелом.

Така процедура звільняє від гнітючого почуття несправедливості. Якщо знадобиться, повторіть все вищеописане стільки разів, скільки буде необхідно. Але будьте обережні: обпечені пальці і пожежа нікому не потрібні.

бридкі-спогади

Виправдайте, якщо недостатньо доказів

Слід зрозуміти, що в більшості випадків кривдники, які принесли вам страждання, були просто егоїстами. Вони не могли збагнути, що роблять боляче. Будьте шляхетніші за цих дурнів. Поставтеся з розумінням до таких вчинків, вибачте людей, які їх вчинили, та позбавте себе від бридких спогадів.

Просіть пробачення самі

Але, щоб звільнитися від люті та розчарування, недостатньо пробачити кривдника, адже ви теж робили помилки і добре про це пам’ятаєте. Навряд чи ви почнете шукати всіх скривджених вами людей, щоб вибачитися, тому потрібно пробачити саму себе. Якщо хочете, запишіть та перечитайте чи просто проговоріть наступні слова, стоячи перед дзеркалом і дивлячись на своє відображення: «(ім’я людини, яку ви образили) я прошу повністю мене вибачити за (список ваших помилок). Я щиро бажаю тобі гармонії, миру і добра, нехай твоє життя складеться найвдалішим чином і образи, нанесені мною, ніяк не вплинуть на твою долю ».

Якщо ви зробили щось не так – відразу виправте, не затягуйте. Пам’ятайте, що вчасні та щирі вибачення, набагато важливіші запізнілих виправдань.

Чим гарний такий досвід?

Пробачення не менш важливо для людини, ніж прийом їжі, фізичні вправи або віра в себе. Визнання своїх помилок і відхід від негативних емоцій, які спровокували інші люди, змінить ваше життя на краще, прибере дратівливість і ворожість до навколишнього світу.

Звільнившись від негативу, не накопичуйте його знову. Зрозумійте – вибачаючи, ви звільняєте місце в своєму серці для позитивних, чудових емоцій, які не могли туди пробитися через гнів та обурення.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: