Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як продовжити термін служби пензлів для скрапбукінгу та декупажу?

Декупаж – особлива техніка рукоділля, що дозволяє розкрити новий потенціал набридлих предметів інтер’єру. Для успішної реалізації проектів необхідні якісні інструменти і матеріали: серветки з зображеннями, клей, лак, паста, пензлі, трафарети, папір і т.д.

пензлі для скрапбукінгу та декупажу

Оскільки товари для декупажу від провідних виробників коштують недешево, кожна майстриня прагне максимально продовжити термін їх використання. Для того, щоб пензлі для декупажу прослужили якомога довше і не псували серветки і папір, потрібно дотримуватися наступних правил:

  1. Уникайте перемішування барвників круговими рухами, оскільки від такої техніки пензлі швидко стають ворсистими, а їх волоски безладно стирчать в різні боки. Замість цього рухайте пензлики зліва направо або знизу догори.
  1. Періодично промивайте пензлі для декупажу та скрапбукінгу в теплій воді з додаванням щадних миючих засобів. Завдяки таким процедурам вони зможуть відновити втрачену м’якість і пухнастість.
  1. Якщо під час роботи вам незручно користуватися баночкою з водою, кладіть пензлі на вологі серветки. Таким чином, можна уникнути пересихання ворсу.
  1. Відмиваючи пензлики від акрилової фарби, використовуйте теплу воду, але не гарячу.
  1. Якщо під час роботи з папером для скрапбукінгу ви користувалися клеєм ПВА, добре промити затверділі пензлі можна за допомогою рідини для миття посуду.
  1. Під час виконання проекту з декупажу або скрапбукінгу при використанні складів на водній основі слід опускати пензлик у воду після закінчення кожного етапу роботи.
  1. Застосовуючи акриловий лак та інші речовини не на водній основі, пензлики слід опускати в ємність з рослинною олією або розчинником уайт-спірит. Так вам вдасться довше їх зберегти в робочому стані.

пензлики для декупажу та скрапбукінгу

Чому не можна використовувати погані пензлі для скрапбукінгу та декупажу?

Жорсткими, погано промитими пензликами, можна пошкодити зображення на тонкому папері, що використовується для декупажу різних поверхонь. При нерівномірному нанесенні лаку на ефект розпису можна не розраховувати: малюнок на обробленій заготівлі буде виглядати як аплікація в самому дилетантському виконанні. Не терпить застосування неякісних інструментів і папір для скрапбукінгу різної щільності, оскільки він вимагає делікатного поводження для збереження початкової привабливості.

Намагайтеся не забувати про те, що дбайливий догляд за інструментами допомагає уникнути зайвих витрат на придбання зіпсованих речей.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного пропонуємо цікаве відео для новачків, які хочуть зайнятися декупажем, але не знають, які інструменти їм будуть потрібні в першу чергу. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь