Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як привчити дитину до горщика якомога раніше?

Пелюшки і підгузки – це сама ненависна частина догляду за маленькою дитиною. Вам доведеться змінити величезну їх кількість, поки малюк не перейде на звичайну нижню білизну. А що, якщо почати привчання до горщика ще до того, як пузан навчиться ходити? Чи спрацює таке раннє навчання?

Рання відмова від підгузків

Раннє привчання до горщика – це не якесь новомодне явище, в багатьох країнах мами роблять це вже протягом довгих років. Є батьки, які привчають дітей до горщика ще до року, тим самим заощаджуючи гроші на памперсах.

привчання-до-горщика

Попереджувальні сигнали

Щоб привчити дитину ходити на горщик якомога раніше, потрібно навчитися стежити за її поведінкою і невербальними сигналами. Простіше кажучи, необхідно помічати і розуміти звукові та жестикуляційні знаки, які малюк вам посилає, коли хоче до туалету.

Зрозуміти і правильно інтерпретувати таку поведінку дитини зовсім не складно. Це може бути особливий вираз обличчя, певні рухи тіла або якісь звукові підказки, які повідомляють, що проблема на підході, і її потрібно негайно вирішувати. Побачивши це, вам треба просто посадити малюка на горщик.

Природно, щоб постійно відстежувати дитячу поведінку, потрібен час. Тому, підгузки і свою увагу можна чергувати: якщо ви зайняті – надягайте памперс, а якщо вільні – продовжуйте привчати до горщика.

Батьківський досвід

Більшість батьків стверджують, що діти, які хочуть в туалет, посилають одні і ті ж досить чіткі і зрозумілі сигнали. Вони можуть звиватися в ліжечку, хрюкати або стукати ніжками, перш ніж помочитися. Більшість матусь, побачивши таку поведінку, просто беруть своїх дітей і тримають деякий нетривалий час прямо над раковиною, куди ті під радісні схвальні батьківські вигуки починають писати.

дитина-сидить-на-горщику

Але час летить дуже швидко і скоро ваш пузан навчиться стояти, потім ходити, а потім і бігати. Привчання до горщика дитини, яка вже непогано ходить, стає більш складним завданням. Дуже часто, як тільки бешкетники починають твердо стояти на ногах, вони оголошують горщику страйк, тому вам потрібно просто набратися терпіння і не вдаватися до насильства. Зрештою, малюк зрозуміє, що горщик є меншим злом, ніж неприємні мокрі труси і колготки. Більш того, в подальшому, як тільки дитина захоче в туалет, вона сама буде привертати увагу до горщика або нести його вам.

Підсумок

Навіть серед відомих і досвідчених педіатрів існують різні думки щодо віку, методів виховання та привчання дитини до туалету. Проте, ми стверджуємо, що спостереження за дитячими сигналами і своєчасне реагування на них працює і дає непогані результати. У будь-якому випадку, ви можете спробувати різні варіанти і вибрати той, який найкраще підходить саме для вашої родини.

 

Залишити відповідь