Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Як реагувати на критику на свою адресу?

Критика є невід’ємною частиною нашого життя. Вона може надходити від колег по роботі, матусь на дитячому майданчику або чийогось «елегантного» коментаря в соціальній мережі. Погодьтеся, навіть самі справедливі зауваження змушують ваше серце битися частіше, а вас приймати оборонні пози.

Як реагувати на критику недоброзичливців?

Якщо постійно піддаватися на провокації критиканів, ваш емоційний стан буде тільки погіршуватися, а там недалеко і до психологічного зриву. Щоб цього не сталося, пропонуємо скористатися нашими порадами, які допоможуть зрозуміти, як реагувати на критику на свою адресу.

жінка-закриває-вуха-руками

1. Візьміть паузу

Давайте будемо відвертими: будь-яка критика неприємна, але ще більш неприємним стає той, хто її озвучує. Дуже часто зауваження викликають негатив, який здатний легко перерости у гнів. І якщо ви не будете обережні і втратите контроль над собою, то можете наговорити кривдникові багато речей, про які потім будете сильно шкодувати. Замість того, щоб піддаватися першому імпульсу, зробіть глибокий вдих і… промовчіть. Не допомогло? Тоді ще раз глибоко вдихніть. Насправді, вам просто потрібен час, щоб заспокоїтися. Коли голова стане «холодною», тоді можна відповідати, але тільки абсолютно спокійним голосом.

2. Навчіться дякувати

Навіть якщо висловлювання були різкими, не варто реагувати на них агресивно. Навчіться сприймати будь-які репліки опонентів з вдячністю. Люди, які кидають грубі коментарі на вашу адресу, чекають саме негативної реакції, сподіваючись, що ви просто почнете захищатися і доводити свою правоту. Критикани губляться від щирої вдячності за їх вчасно зроблені зауваження. Такий прийом знімає напругу і, таким чином, можливий скандал переростає в звичайну, іноді навіть дружню бесіду.

3. Критикують? Отже, є за що

Незважаючи на те, що критика змушує нас страждати, в ній майже завжди є частка правди. Відкиньте всю особисту неприязнь, і тверезо проаналізуйте ситуацію. Якщо зауваження дійсно справедливі, прийміть їх і спробуйте виправитися.

4. Реагуйте позитивно

Будьте вище будь-яких образ і нападок. Не вступайте в полеміку. Якщо ви оберете таку лінію поведінки, вами стануть захоплюватися і почнуть поважати за те, що ви позитивно реагуєте на будь-які, навіть самі провокаційні шпильки. Така тактика дозволить вам відчути себе набагато краще, піднявшись на новий рівень відносин з оточуючими людьми.

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail: