Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Який світильник вибрати для розсади?

Гарне освітлення розсади – це дуже важлива умова успішного вирощування будь-яких рослин. Якщо природної інсоляції недостатньо, варто придбати пристрій додаткового штучного підсвічування. Головне в цьому процесі – правильно вибрати освітлювальний прилад, що цілком реально з огляду на досить широкий асортимент даної продукції.

Лампи для вирощування розсади бувають найрізноманітнішими. Але відразу ж виключаємо зі списку лампи розжарювання, тому що вони непридатні до використання в силу надмірного виділення тепла і нестачі потрібних променів. До основних видів приладів, які найчастіше застосовуються для освітлення рослин, відносяться: фіто та енергозберігаючі лампи.

Використання фітоламп для підсвічування розсади

Ледве окинувши поглядом нинішній ринок світильників для рослин https://sintez-led.com.ua/g14200163-svetilniki-dlya-teplits, ви переконаєтеся, що їх існує просто колосальна кількість. Виникає питання, яким лампам для розсади віддати перевагу? В основному застосовують люмінесцентні, світлодіодні, галогенові і натрієві лампи. Але у чому їх відмінність?

світильник для рослин

Люмінесцентні лампи

Велика частина садівників для вирощування розсади застосовує саме люмінесцентні лампи. По-перше, вони відрізняються повним спектром кольорів, необхідних для повноцінного росту, по-друге, майже не випромінюють тепло, по-третє, споживають мізерну кількість електроенергії. Даний вид ламп має трубчасту форму, розміщується на висоті до 15 см над розсадою і дає рівномірне розсіяне світло над всією поверхнею касет або розсадного ящика. Ці лампи часто продаються вже вбудованими в освітлювальний прилад, для їх підключення необхідно лише правильно встановити світильник над рослинами і включити в розетку. Своє основне застосування люмінесцентні лампи знайшли при освітленні великих площ: оранжерей або теплиць. Тому вони особливо поширені в квітникарських господарствах.

Світлодіодні лампи

Це найоптимальніший варіант ламп для підсвічування розсади. Головний їх плюс – довговічність і найнижче споживання електроенергії (в порівнянні з іншими фітосвітильниками). Світлодіодні лампи можуть світити в синьому і червоному спектрах випромінювання, а саме ці кольори сприяють швидкому розвитку рослин. Також завдяки тому, що лампи не виробляють невикористаний розсадою «зайвий» спектр, значно активізується процес фотосинтезу.

Галогенні лампи

Цей тип світильників використовують рідше, хоча він і набагато дешевше попередніх двох. А все тому, що згодом у галогенних ламп знижується рівень світловіддачі, у зв’язку з цим застосовувати їх бажано лише при необхідності.

Натрієві лампи

Ці лампи для розсади також характеризуються істотною економією електроенергії і присутністю найбільш затребуваного розсадою спектру. Основний замовник натрієвих ламп – тепличні господарства. Однак вони використовуються і для вирощування невеликих обсягів розсади. Вибираючи натрієву лампу, звертайте увагу на те, щоб її потужність не перевищувала 100Вт.

Використання енергозберігаючих ламп для розсади

Основна перевага цих освітлювальних приладів полягає в можливості вибору ламп з «денним» спектром, з «теплим» або з «холодним» (біспектральні та індукційні лампи). Останній спектр необхідний для підсвічування рослин в період вегетативного росту і проростання. Теплий спектр потрібен для фази цвітіння. Що стосується денного, то його зазвичай використовують для підсвічування розсади в будь-який час, або ж як самостійне джерело світла на цілий рослинний цикл. Енергозберігаючі лампи для розсади мають досить тривалий термін служби (9-14 тис. годин) і низьке енергоспоживання.

Встановлювати ці види енергозберігаючих пристроїв рекомендується перпендикулярно касетам або скринькам, що дуже важливо для максимального освітлення.

лампи для рослин

Розміщення світильників для рослин

При розміщенні ламп для підсвічування розсади необхідно враховувати кілька важливих нюансів:

  • Сліди опіків на листках рослин свідчать про те, що освітлювальний прилад підвішений занадто низько. Його необхідно підняти, інакше ваша розсада дуже швидко загине.
  • Бліді листя і витягнуті стебла, зазвичай, є ознакою того, що джерело освітлення розташоване занадто далеко. Опустіть фітолампу, щоб рослини отримували необхідну їм кількість світла і набирали силу.
  • При штучному бічному освітленні розсада може викривляти стебла в бік, у напрямку світла. У такому випадку рекомендується змінити положення лампи і підсвічувати рослини зверху.

На завершення хочемо сказати, що використовуючи світильники, ви значно зменшите термін формування рослин для остаточної висадки в ґрунт. При цьому якість розсади буде вищою, а загальний відсоток слабких, недорозвинених рослин помітно знизиться. В основному для розсади овочів, квітів та інших культур потрібно не менше 12-13 годин світла на добу, а деякі види потребують 20-годинного освітлення. Враховуйте цей аспект при виборі фітоламп.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/5-vydiv-kimnatnyh-roslyn-yaki-ochyshhayut-povitrya.html, де ми розповідали про 5 видів кімнатних рослин, які очищають повітря. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А на додаток до вищесказаного, пропонуємо цікаве відео порівняння популярних фітоламп. Не пропустіть!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail:

 
 
 
Найпопулярніші Статті