Єдине місце, де є відповіді на всі жіночі питання!

Жити тільки заради дитини: чим це загрожує?

Якщо ви живете виключно заради дитини, ставите її інтереси понад усе на світі, а про себе забуваєте, це може привести до негативних наслідків для вашого малюка. Так-так, насправді є і зворотна сторона неподільної материнської любові, про яку мало хто замислюється.

батьки підлітка

По-перше, дитина, яка знає, що їй все дозволено, і за поганий вчинок все одно нічого не буде, виросте егоїстом. В цьому випадку, не варто очікувати від неї любові і турботи у відповідь, адже вона звикла не віддавати, а тільки брати. Швидше за все, в старості дитина не стане тремтливо ​​доглядати за батьками.

По-друге, ви можете прищепити малюкові почуття провини перед вами. А винувата людина не може бути щасливою за визначенням. Відчуваючи себе винуватим, розуміючи, що заради нього ви загубили кар’єру, і не побудували особисте життя, доросле чадо буде намагатися «повернути вам борг». Завжди пам’ятайте про це і живіть повноцінним життям.

Якщо підліток усвідомлює, що для мами є єдиною радістю, він побоїться засмутити вас, приділяючи увагу самому собі. Це означає, що дитина не буде часто зустрічатися з однолітками, знайомитися і заводити серйозні стосунки з дівчатами або хлопцями, побоюючись, що без неї мати втратить сенс життя, засмутиться або, що ще гірше, захворіє.

Щоб не віддалятися від матері, «слухняний» син або донька може ніколи не створити своєї сім’ї. Хочете захистити себе і улюблене чадо від сумних наслідків? Тоді намагайтеся не присвячувати йому весь свій час. Нехай дитина без побоювання вас образити вибудовує особисті відносини і самостійно пізнає цей світ без маминої підтримки і надмірної опіки.

мама з донькою

Деякі батьки мріють про те, щоб дитина зробила кар’єру, про яку колись мріяли вони самі, тому змушують малюка займатися справою, яка його зовсім не приваблює. В цьому випадку він може або погодитися з домовленостями і настановами батьків, або відмовитися, вступивши з ними у відкритий конфлікт.

Якщо дитина все ж вирішить піти по шляху, який для неї вибрали ви, це ще не означає, що в майбутньому її чекає блискуча кар’єра. Тому, не варто нав’язувати свою думку. Завжди радьтеся з дитиною, яка вже може самостійно вирішити, на кого вона хоче вивчитися і ким бачить себе в майбутньому. Зрозумійте, ви подаруєте підлітку безцінний досвід, якщо дасте можливість спробувати те, що подобається йому. Вважаєте, що його вибір є помилковим? Що ж, дозвольте малюкові помилитися. Як не дивно, але саме помилки роблять нас сильнішими, мудрішими і набагато цілеспрямованішими.

Діти – це найважливіше і найкраще, що у нас є, але з виховання не потрібно робити культ. Просто намагайтеся вибудувати правильну модель своєї поведінки, яка і стане відмінним прикладом для дитини.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій http://nemalababaklopoty.com/yak-pravylno-vyhovuvaty-dytynu-ne-psuyuchy-yiyi.html, де ми розповідали, як правильно виховувати дитину, не псуючи її. Можливо ця інформація теж стане вам у нагоді.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні матеріалу активне посилання на жіночий журнал nemalababaklopoty.com обов’язкове!

А в якості бонусу пропонуємо дізнатися, як уберегти дитину від негативного впливу чужих дітей. Не пропустіть цікаве відео нижче!

 

Залишити відповідь

Введіть свій E-mail:

 
 
 
Найпопулярніші Статті